gumisie

Serdecznie witamy w grupie Gumisiów. Jesteśmy grupą dzieci 5-letnich. Niektórzy z nas dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kolegami i koleżankami w przedszkolu, inni już żdążyli trochę się poznać w ubiegłych latach.

Jesteśmy chętni do poznawania nowych osób, miejsc i do zdobywania wiedzy. W naszych wspólnych doświadczeniach             i odkryciach liczymy bardzo na pomoc naszych pań wychowawczyń – Małgosi i Basi oraz innych pań, które spędzają z nami czas w przedszkolu. Jednak najbardziej przyda się nam wsparcie naszych kochanych Rodziców.

Z radością wchodzimy do naszej sali. Staramy się dobrze zachowywać podczas zajęć i zabaw dowolnych. Chcemy być          dla siebie dobrymi kolegami. Uczymy się przestrzegać naszego kodeksu grupowego. Często go sobie przypominamy w toku codziennych zajęć i czynności.
W czasie codziennych zajęć realizujemy program wychowania przedszkolnego Anny Stalmach-Tkacz i Kariny Muchy „Rozwój-Wychowanie-Edukacja”. W naszej grupie wiele się dzieje, bo my Gumisie nie lubimy się nudzić.

Dbamy o środowisko:

• Staramy się być „Ekoprzedszkolakami" - bierzemy udział w zbiórce zużytych baterii, makulatury i elektrośmieci.
  •  Uczymy się jak prawidłowo segregować śmieci.

Poznajemy przyrodę poprzez:

• Wycieczki do parku, spacery w pobliżu przedszkola. Prowadzimy obserwacje, które pozwolą nam poznać otaczającą nas przyrodę.
  • Zbieranie elementów do kącika przyrody.

Kochamy zwierzęta:
    • Dbamy o podopiecznych Przystani Ocalenie w Ćwiklicach.
    • Rozmawiamy o zwyczajach i potrzebach naszych pupili.

Uczymy się jak należy dbać o nasze zdrowie:

• W ramach programu Śląska Szkoły Promująca Zdrowie staramy się zdobywać wiedzę o tym, jak dbać o zdrowie swoje             i innych.
  • Poznajemy różne owoce i warzywa oraz ich wpływ na nasz zdrowie.
  • Przygotowujemy i jemy kolorowe kanapki, soki i surówki wiedząc, że są one źródłem witamin.
  • Poznajemymy Piramidę zdrowia, która uczy nas, czego najwięcej powinno znaleźć się na naszych talerzach.
  •  Systematyczne dbamy o naszą kondycję poprzez spacery, ruch na świeżym powietrzu oraz ćwiczenia gimnastyczne            z przyborami sportowymi na naszej sali gimnastycznej.
  • Poznajemy zasady udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.

Kochamy książki:
  •  Codziennie słuchamy historii, które czytają nam nasze panie.
  • Sami wybieramy książki z naszego kącika czytelniczego albo przynosimy z domu nasze ulubione historie, aby mogły poznać je również inne Gumisie.
  • Cyklicznie wybieramy się do Mediateki, gdzie miło poznajemy czas i poznajemy wielu książkowych bohaterów.

Jesteśmy wrażliwi na muzykę:

•  Bierzemy udział w spotkaniach z Młodą Filharmonią, dzięki którym poznajemy wybitnych twórców muzyki klasycznej                i poszerzamy wiadomości na temat instrumentów muzycznych.
  •  Aktywnie uczestniczymy w zajęciach rytmiki prowadzonych w naszym przedszkolu przez panią Alę.
  •  Ciągle poznajemy nowe piosenki, które chętnie wspólnie śpiewamy.
  •  Chętnie tańczymy podczas wspólnych grupowych zabaw.

Pomagamy potrzebującym:

•  Chętnie zbieramy nakrętki oraz bierzemy udział w przedszkolnych cyklicznych akcjach charytatywnych m.in.: „Góra grosza”
  • Staramy się pomagać innym i opiekować naszymi młodszymi kolegami i koleżankami, zwłaszcza tymi, którzy całkiem niedawno pojawili się w naszym przedszkolu.

Dbamy o nasze bezpieczeństwo:

•  Uczestniczymy w zajęciach, które uczą nas, że nikt nie może krzywdzić innych niezależnie od tego, czy jest dzieckiem,       czy dorosłym.
  •  Uczymy się przestrzegać zasad bezpieczeństwa wszędzie tam, gdzie się pojawimy.

Spędzamy czas z naszymi kochanymi Rodzicami:

•  Zapraszamy naszych rodziców na spotkania popołudniowe, na wspólne zabawy integracyjne, plastyczne, muzyczne, poetyckie itd.
  • Przygotowujemy dla rodziców programy artystyczne z różnych okazji.
  • Zapraszamy naszych rodziców do aktywnej współpracy w działaniach grupy i przedszkola.

Pamiętamy, że ,,...Gumiś to fajny miś!"