kotki.png

To my – „KOTKI” – mamy już pięć lat! Jesteśmy już zgraną grupą średniaków. Przez te dwa lata zdążyliśmy się nie tylko polubić, ale także zaprzyjaźnić. Dzięki przedszkolnej tradycji od początku jesteśmy w tej samej sali (dziś już odnowionej przez naszych rodziców) z panią Ewą i panią Edytką.

Jesteśmy już starsi niedługo zaczniemy przygotowania do pójścia do szkoły. Na razie w zdobyciu potrzebnej nam w szkole wiedzy i umiejętności pomoże Program Wychowania Przedszkolnego „Zabawy z porami roku” Iwony Lewkowicz i Anny Tworkowskiej-Baraniuk.

Uczestniczymy także w projektach edukacyjnych, które prowadzą nasze panie:

„Z muzyką, tańcem i śpiewem” z zakresu edukacji muzycznej – muzyka i taniec sprzyja twórczości i pamięci ruchowej, pozwala na twórczą samodzielność dzieci;

„Kocia przygoda z orgiami” z wykorzystaniem techniki orgiami płaskiego z koła - wspierająca rozwój dziecka. Pobudza układ nerwowy, integrując w czasie składania papieru pracę obu półkul mózgowych;

„Nasz Teatrzyk” – rozwija on mowę, kształtowanie umiejętności zachowania się w sytuacji występu publicznego, tworzenie wypowiedzi, spostrzeganie ruchu;

Znamy doskonale rytm naszego przedszkolnego dnia. Wiemy, że przed posiłkami trzeba umyć ręce, a po śniadaniu ząbki – w zrozumieniu potrzeby mycia zębów i systematycznego odwiedzania dentysty pomaga nam realizowany w naszym przedszkolu Ogólnopolski Program Profilaktyki Zdrowotnej Akademia AQUAFRESH. Przystąpiliśmy też do Klubu Zdrowego Przedszkolaka, programu organizowanego przez SANEPID.

Następnie mamy ciekawe zajęcia i zabawy ruchowe. A potem możemy się oddać naszym ulubionym zabawom w kącikach zainteresowań: konstrukcyjnym – gdzie mamy mnóstwo kolorowych klocków do zadań specjalnych, w domowym, gdzie gotujemy, prasujemy, opiekujemy się lalkami i urządzamy im przyjęcia, w plastycznym: możemy rozwijać swoje umiejętności manualne – wycinać, rysować, malować i lepić… Poprzez zabawy z różnymi materiałami plastycznymi nabywamy umiejętności artystycznych, a nasze prace cieszą oko w sali oraz na wystawie w holu przedszkola. A gdy nam się znudzi możemy w kąciku czytelniczym odpocząć z ulubioną bajką. Po skończonej zabawie sprzątamy i szykujemy się na spacer lub zabawy na świeżym powietrzu. Nim się obejrzymy, a tu czas na obiad – oczywiście poprzedzony zabiegami higienicznymi. Mały poobiedni odpoczynek na podusiach przy dźwiękach relaksacyjnej muzyki lub bajek czytanych przez nasze panie i znów mamy mnóstwo siły do dalszych zadań i zabaw… Czasami czeka nas niespodzianka
– to wycieczki w ciekawe miejsca, które przynoszą nam wiele radości i nauki.

Kontynuując rozpoczętą  w zeszłym roku szkolnym w naszej grupie akcję „Cała Polska czyta dzieciom”,rozwijamy nasze zainteresowania czytelnicze. Raz w miesiącu odwiedza nas pani Ania – bibliotekarka z Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej Nr 5 w Tychach by zachęcić nas do czytania i częstego odwiedzania biblioteki. Razem z naszymi paniami też będziemy gościć w zaprzyjaźnionej bibliotece. Sami też uczymy się czytać metodą symultaniczno - sekwencyjną Jagody Cieszyńskiej.

Pośród gwaru codziennego, przedszkolnego dnia nie zapominamy o porzuconych psach i kotach biorąc udział w corocznej, jesiennej  zbiórce karmy dla zwierząt z Przystani Ocalenie w Ćwiklicach oraz zbiórce żołędzi dla leśnych zwierząt. Przez cały rok pomagamy „Łapce” – psiakowi z Przystani Ocalenie.Staramy się także być bardzo EKO – zbieramy baterie i makulaturę.  Uczymy się także jak należy dbać o nasze zdrowie ramach realizacji programu Śląska Sieć Szkół Promujących Zdrowie staramy się zdobywać wiedzę o tym, jak dbać o zdrowie swoje i innych.

Dzięki Wam Drodzy Rodzice i Waszemu zaangażowaniu dzieci bawią się w czystej, odnowionej sali. Zawsze możemy na liczyć na Wasze wsparcie zarówno w kwestiach wychowawczych jak i organizacyjnych związanych z przygotowywaniem zajęć i uatrakcyjnieniem pobytu dzieci w przedszkolu.

Pani Ewa i Pani Edyta