kotki.png

                       Kotki to wspaniała  grupa reprezentująca wesołe i energiczne 4- latki.  
 Już drugi rok chodzimy do przedszkola i czujemy  się tu wspaniale. Jesteśmy weseli, uśmiechnięci i ciekawi świata. Interesujemy się  wszystkim, co nas otacza. Dużo czasu spędzamy  na wspólnej zabawie, ale pamiętamy również o rozwijaniu innych umiejętności i zdolności. Chętnie wykonujemy różne zadania, pogłębiając w ten sposób swoją wiedzę. Spędzając wspólnie czas, uczymy się współdziałania w grupie, przełamujemy słabości, nawiązujemy przyjaźnie,  z każdym dniem stajemy się coraz bardziej samodzielne i pewniejsze.

            Przyswajamy nawyki kulturalnego i serdecznego zachowania się wobec kolegów, staramy się być dla siebie mili, szanujemy swoją pracę i pracę kolegów. Poznajemy zasady współżycia w grupie rówieśniczej i staramy się przestrzegać naszego „Kodeksu grupowego”, a pomaga nam w tym realizowany projekt edukacyjny   ,,Grzeczność na co dzień ”   z zakresu edukacji kulturalno-społecznej, poświęcony zasadom savoir -vivre  w różnych sytuacjach.              

           Śpiewamy i tańczymy, chętnie też malujemy, rysujemy i lepimy z plasteliny. Dużo radości sprawiają nam spacery i zabawy na placu przedszkolnym, , gdzie rozładowują swoją  energię. Lubimy tu przychodzić, bo każdy dzień to nowe i ciekawe wyzwania.

             Podczas zabaw i zajęć realizujemy podstawę programową w oparciu o program wychowania przedszkolnego  „ Zabawy z porami roku”. Chętnie słuchamy opowiadań i bajek czytanych przez nasze panie oraz przez gości zapraszanych w ramach akcji „ Cała Polska czyta dzieciom”.  Raz w miesiącu przychodzi do nas pani Ania z biblioteki publicznej i czyta nam ciekawe opowiastki. Rozmawiamy wtedy o zachowaniu bohaterów, ich kłopotach i sposobach ich rozwiązywania, a czasem o zabawnych zakończeniach ich przygód. Bierzemy również udział w spotkaniach z muzykami Filharmonii Śląskiej goszczącymi co miesiąc w naszym przedszkolu. Podczas takich spotkań poznajemy  różne instrumenty muzyczne , poznajemy pojęcia dotyczące muzyki. Tym chętniej chodzimy na rytmikę i rozwijamy swoje umiejętności oraz talenty muzyczne, a śpiewać i tańczyć uwielbiamy.    Udział w akcji humanitarnej „ Podaj łapkę- bądź przyjacielem zwierząt” uwrażliwia nas na potrzebę opieki nad zwierzętami nie tylko zimową porą , ale przez cały rok („ Zrezygnuj z cukierka, chipsów, lizaka- daj złotówkę dla psiaka”). 
          Chętnie poznajemy różne wiadomości i ciekawostki o otaczającym nas świecie. O tym, jak należy dbać o niego segregując śmieci lub zbierając baterie (pudełko na zużyte baterie powoli się zapełnia w naszej grupie).
                      Każdy dzień przynosi nam nowe doświadczenia.                            Każdego dnia jesteśmy ze sobą jeszcze bliżej!                                  
  Każde z nas pozdrawia Was serdecznie.                        
       Być Kotkiem, to brzmi dumnie i odpowiedzialnie.

 

Kotki i Pani Beata