kotki.png

NAGLE RUSZYŁ SIĘ FARTUSZEK

NA PODŁOGĘ SKOCZYŁ PUSZEK

TERAZ KOTKU BĘDZIESZ Z NAMI

MY JUŻ CIEBIE NIE ODDAMY!

Witamy serdecznie w naszej grupie „Kotki”, jesteśmy grupą dzieci 3- letnich.  Wspólnie rozpoczynamy nową przygodę w przedszkolu. Każdego dnia w przyjaznej atmosferze poznajemy  siebie nawzajem, a także uczymy się budować relacje z kolegami oraz koleżankami, bo przecież grupa przedszkolna to miejsce gdzie nawiązują się pierwsze przyjaźnie. Codziennie wszyscy odkrywamy  otaczający nas świat, poznajemy nowe miejsca i zdobywamy ogromną wiedzę, jak również rozwijamy się. Coraz bardziej lubimy przychodzić do naszego przedszkola i wspólnie się bawić. Czujemy się tutaj naprawdę bezpiecznie. Najbardziej podobają nam się zajęcia ruchowe, plastyczne, rytmiczne  i ćwiczenia gimnastyczne. Bardzo lubimy budować różne konstrukcje i bawić się swobodnie w naszej sali. Przez cały czas uczymy się samodzielności, wdrażamy nawyki higieniczne oraz dobre maniery grzecznego przedszkolaka.

„Rozwój – Wychowanie – Edukacja” -

To tytuł programu wychowania przedszkolnego Anny Stalmach-Tkacz i Kariny Muchy, który realizujemy w tym roku szkolnym.

„Cała Polska czyta dzieciom”

Czytanie pomaga nam rozwijać mowę, twórczość, odpowiednio dobrane książki działają także terapeutycznie dając możliwość poznania emocji oraz zachowań w danych sytacjach. Każdego dnia wspólnie czytamy jedną wybraną książkę, a ponadto planujemy spotkania czytelnicze  z panią z biblioteki.

„Muzyczny świat”

Jak wiadomo muzyka jest bardzo ważnym czynnikiem w rozwoju dziecka dlatego nasze małe pociechy uczęszczają na cykliczne zajęcia z „ Młodą Filharmonią”, dzięki czemu zdobywają wiedzę na temat znanych kompozytorów oraz ich utworów, a także poznają wiele instrumentów muzycznych i ich brzmienie. Jak również uczestniczymy w zajęciach z rytmiki, a także w naszej grupie razem śpiewamy, uczymy się piosenek i wspólnie się przy nich bawimy.

„ Dbamy o nasze środowisko”

Chętnie bierzemy udział w zbiórce zużytych baterii, makulatury a także  elektrośmieci. Uczymy się segregować odpady oraz kształtujemy postawy proekologiczne. Pamiętamy również o  akcjach charytatywnych jak np. pomoc zwierzętom ze schroniska.

„Zdrowy przedszkolak”

W ramach edukacji zdrowotnej realizujemy w naszej grupie dwa projekty:

„ Znam owoce i warzywa, po zjedzeniu ich energii mi przybywa”,

,,Nowoczesny taniec Zumba”

W ramach programu ,,Śląska Szkoła Promująca Zdrowie” staramy się zdobywać wiedzę o tym, jak dbać o zdrowie swoje i innych.

Każdego dnia dbamy o naszą kondycję poprzez spacery, ruch na świeżym powietrzu oraz ćwiczenia gimnastyczne. Dbamy o nasze bezpieczeństwo, uczymy się i staramy przestrzegać zasad bezpieczeństwa.

,,KOCIA RODZINA”

Zapraszamy  rodziców na uroczystości i popołudniowe spotkania.  Bądźcie czujni, wiadomości wypatrujcie na stronie internetowej grupy oraz zamierzeniach i do kociej grupy przybywajcie!!! Wszystkim dzieciom życzymy miłego pobytu w grupie przedszkolnej. Rodziców natomiast zapraszamy do współpracy  i aktywnego udziału w życiu grupy i przedszkola.

panie wychowawczynie: Grażyna, Angelika oraz p. Karolina