kubusie.png

To my – „Kubusie Puchatki”mamy już cztery lata. Za nami pierwszy, trudny ale jakże bogaty w doświadczenia, rok w przedszkolu. Wkraczamy w nowy czas pełen zabawy, nauki i pracy. Za to koledzy wciąż Ci sami i codziennie z uśmiechem witają nas te same panie: Marta, Ula i Ania.

Potrafimy już rozpoznać swoje imiona i większość imion kolegów widniejących na wizytówkach i krzesełkach. A to wszystko dzięki stosowanej przez nasze panie odimiennej metodzie nauki czytania dr Ireny Majchrzak. W tym roku kolejne etapy tej metody będą nam pomagały w rozwijaniu umiejętności czytania i rozpoznawania liter.

W tym roku postaramy się zasłużyć na miano prawdziwych eko-przedszkolaków. Dużą wagę będziemy przywiązywać do ochrony środowiska. Razem z rodzicami będziemy zbierać makulaturę, baterie i elektrośmieci. Weźmiemy udział w akcji „Sprzątanie świata”. Dzięki realizacji projektu edukacyjnego autorstwa pani Marty i pani Uli „Opiekunowie środowiska” jeszcze lepiej przyswoimy wiedzę przyrodniczą i poznamy sposoby dbania o naturalne środowisko.

Zadbamy o nasze zdrowie, poznamy zasady bezpiecznego zachowywania się podczas zabaw i zajęć w domu, przedszkolu i ogrodzie. Przyswoimy sobie dobre rady odnośnie zdrowego jedzenia, poznamy walory owoców i warzyw, przyrządzimy z nich pyszne i zdrowe potrawy. Będziemy  kształtować prawidłowe nawyki higieniczne m.in.: mycie rąk przed jedzeniem, po korzystaniu z toalety, mycie zębów po posiłkach.

Już drugi rok będziemy  uczestniczyć w akcji: „Cała Polska czyta dzieciom”, w czasie której odwiedzą nas nasi rodzice, dziadkowie i pani bibliotekarka. Może poznamy bajki, które oni czytali w dzieciństwie. Wybierzemy się też do zaprzyjaźnionej biblioteki – Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej Nr 5 w Tychach – aby dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o książkach oraz świecie bajek i marzeń.

Razem z naszymi paniami opracujemy „Kodeks grzecznego Kubusia” na podstawie opowiadania Doroty Niewoli „Chcę wam powiedzieć...” ze zbioru opowiadań „Zaczarowane słowa”. Zbierzemy w nim normy i zasady pomagające nam zgodnie żyć w naszej grupie. Poprzez zabawy z różnymi materiałami plastycznymi rozwiniemy umiejętności artystyczne,
a nasze prace będą  cieszyły oko rodziców w sali oraz na wystawie w holu przedszkola.

Uwielbiamy bawić się z muzyką, pomogą nam w tym  metody stosowane przez nasze panie m.in.: metoda aktywnego słuchania muzyki Batii Strauss, metody rytmiczne Karola Orffa i E.J. Dalcroze w opracowaniu Marzeny Czachórskiej-Krej i Katarzyny Marakiewicz, zabawy z muzyką „Zatańcz z nami” oraz „Ruch to zdrowie” opracowane przez Agnieszkę Loskę.

Dzięki pani Marcie coraz lepiej poznajemy język angielski. W tym roku pani Marta przygotowała dla nas ciekawy projekt edukacyjny, który jeszcze bardziej uatrakcyjni nasze zajęcia.

Mamy również nadzieję na dalszą udaną współpracę  z rodzicami. Dzięki Wam Drodzy Rodzice praca nauczycieli jest lżejsza. Zawsze możemy liczyć na Wasze wsparcie zarówno w kwestiach wychowawczych jak i organizacyjnych związanych z przygotowywaniem zajęć i uatrakcyjnieniem pobytu dzieci w przedszkolu. W sposób znaczący wzbogaciliście nasz kącik książki, z którego dzieci korzystają bardzo systematycznie i bardzo chętnie. Zyskaliśmy również bogatą bazę artykułów papierniczo - plastycznych pomocnych w realizacji podstawy programowej i rozwijaniu aktywności twórczej Waszych dzieci.

Dziękujemy.