kubusie.png

To my – grupa „Kubuś Puchatek” – mamy już po pięć lat. Za nami  dwa lata pobytu w przedszkolu. Czas, w którym zdążyliśmy się zaprzyjaźnić i zdobyć wiele ciekawych doświadczeń.  Wkraczamy w nowy etap pełen zabawy, nauki i pracy, etap, w którym jesteśmy zaliczani do grup starszych.  Za to koledzy wciąż Ci sami i codziennie z uśmiechem wita nas pani Ula i pani Ania.

W tym roku naszym hasłem przewodnim jest sport. Bardzo lubimy zajęcia sportowe. Już drugi rok spora część naszej grupy uczestniczy w treningach hokejowych na lodowisku. Ponadto aktywnie bierzemy udział w zajęciach z piłką prowadzonych przez pana „Kangura” – naszego ulubieńca. „Przedszkoliada” i „Młode Wilki” to cykl spotkań sportowych, które pomagają rozwijać naszą sprawność ruchową, silną wolę i umiejętność współdziałania. Oprócz tego chętnie uczestniczymy w zajęciach ruchowych organizowanych przez naszą panią w sali gimnastycznej lub w ogrodzie. Tych ostatnich na pewno będzie więcej w okresie wiosenno – letnim.

Potrafimy już rozpoznać swoje imiona i większość imion kolegów widniejących na wizytówkach i krzesełkach. A to wszystko dzięki stosowanej przez nasze panie odimiennej metodzie nauki czytania dr Ireny Majchrzak. W tym roku kolejne etapy tej metody będą nam pomagały w rozwijaniu umiejętności czytania i rozpoznawania liter.

Nasze przedszkolne tradycje są nieodmiennie związane z działalnością ekologiczną. Bardzo dbamy o środowisko, w którym żyjemy. Zbieramy więc baterie, makulaturę, plastikowe zakrętki oraz opakowania po klejach w sztyfcie. W zeszłym roku nasza grupa zdobyła I miejsce w konkursie na największą ilość zebranych baterii. Wygrana jest bardzo motywująca więc i w tym roku zbieramy baterie z zapałem a wspomagają nas w tej zbiórce oczywiście rodzice. Bardzo się staramy aby zasłużyć na miano prawdziwych eko - przedszkolaków.

W tym roku dbamy też o nasze zdrowie, poznamy zasady bezpiecznego zachowywania się podczas zabaw i zajęć w domu, przedszkolu i ogrodzie. Przyswoimy sobie dobre rady odnośnie zdrowego jedzenia, poznamy walory owoców i warzyw, przyrządzimy z nich pyszne i zdrowe potrawy. Będziemy  kształtować prawidłowe nawyki higieniczne m.in.: mycie rąk przed jedzeniem, po korzystaniu z toalety, mycie zębów po posiłkach.

Już trzeci rok będziemy  uczestniczyć w akcji: „Cała Polska czyta dzieciom”, w czasie której odwiedzą nas nasi rodzice, dziadkowie i pani bibliotekarka. Może poznamy bajki, które oni czytali w dzieciństwie. Wybierzemy się też do zaprzyjaźnionej biblioteki – Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej Nr 5 w Tychach – aby dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o książkach oraz świecie bajek i marzeń.

Jednym z najważniejszych elementów, które tworzą miłą atmosferę w przedszkolu jest „Kodeks grzecznego przedszkolaka”, jego zasady  przybliżają  nam wartość koleżeństwa, dobroci, uczciwości i obowiązkowości, uczą nas zasad pozytywnego kontaktu i budowania pozytywnych relacji koleżeńskich. Usilnie pracujemy z naszymi paniami aby przestrzegać jego zasad przez większość spędzonych w przedszkolu dni.

Poprzez zabawy z różnymi materiałami plastycznymi rozwijamy umiejętności artystyczne, a nasze prace cieszą oko rodziców w sali oraz na wystawie w holu przedszkola.

Uwielbiamy bawić się z muzyką, dużo i chętnie śpiewamy, chętnie poznajemy nowe tańce. Będziemy mogli się nimi pochwalić podczas przedszkolnych uroczystości.

Mamy również nadzieję na dalszą udaną współpracę  z rodzicami. Dzięki Wam Drodzy Rodzice praca nauczycieli jest lżejsza. Zawsze możemy liczyć na Wasze wsparcie zarówno w kwestiach wychowawczych jak i organizacyjnych związanych z przygotowywaniem zajęć i uatrakcyjnieniem pobytu dzieci w przedszkolu. W sposób znaczący wzbogaciliście nasz kącik książki, z którego dzieci korzystają bardzo systematycznie i bardzo chętnie. Zyskaliśmy również bogatą bazę artykułów papierniczo - plastycznych pomocnych w realizacji podstawy programowej i rozwijaniu aktywności twórczej Waszych dzieci.

Dziękujemy.