kubusie.png

To my – grupa „Kubuś Puchatek” – Mamy już 6 lat i to ostatni rok naszego pobytu w przedszkolu. Jest to czas na przygotowanie się do podjęcia nauki w szkole. Za nami trzy lata wspólnych zabaw i ciekawych przygód. Był to czas, w którym zdążyliśmy się zaprzyjaźnić i zdobyć wiele ciekawych doświadczeń. Mamy nadzieję, że przetrwają przedszkolne przyjaźnie i spotkamy się w szkolnych ławkach. Szkoda tylko, że nie będzie z nami pań, które przez cztery lata witały nas w przedszkolnych progach.

W tym roku w przygotowaniach do podjęcia nauki w szkole pomoże nam  Program Wychowania Przedszkolnego Anny Stalmach - Tkacz i Kariny Muchy „Rozwój - Wychowanie - Edukacja” oraz projekty edukacyjne „Przyjaciele przyrody” i „Pan Alfabet zaprasza...” opracowane przez nasze panie.

W naszej grupie ważne miejsce zajmuje sport i ekologia. Coraz więcej dzieci uczestniczy w treningach hokejowych na lodowisku. Ponadto aktywnie bierzemy udział w zajęciach z piłką prowadzonych przez pana „Kangura” – naszego ulubieńca. Zajęcia sportowe, również te organizowane przez nasze panie w sali gimnastycznej pomagają rozwijać naszą sprawność ruchową, silną wolę i umiejętność współdziałania. Są również sprawdzianem naszych umiejętności samoobsługowych bo musimy przebierać się w stroje gimnastyczne i stroje hokejowe. Te ostatnie wymagają nie lada umiejętności.

Nasze przedszkolne tradycje są nieodmiennie związane z działalnością ekologiczną. Bardzo dbamy o środowisko, w którym żyjemy. Zbieramy więc baterie, makulaturę, plastikowe zakrętki oraz opakowania po klejach w sztyfcie. Zdobycie w przeszłości I miejsca w konkursie na największą ilość zebranych baterii motywuje nas do dalszych działań w tym zakresie a wspierają nas  oczywiście rodzice. Bardzo się staramy aby zasłużyć na miano prawdziwych Eko - przedszkolaków. Pomoże nam w tym niewątpliwie realizowany  projekt edukacyjny „ Przyjaciele przyrody” oraz pogłębienie współpracy z firmą MASTER. Jesteśmy już po pierwszych warsztatach ekologicznych na temat recyklingu.

Projekt „Wesoły alfabet” będzie naszym sprzymierzeńcem w przygotowaniach do opanowania trudnej sztuki czytania i pisania. Mamy silne postanowienie by wkroczyć do szkoły z umiejętnością czytania i ręką przygotowana do pisania zgrabnych liter.

Już czwarty rok będziemy  uczestniczyć w akcji: „Cała Polska czyta dzieciom”, w czasie której odwiedzą nas nasi rodzice, dziadkowie i pani bibliotekarka. Może poznamy bajki, które oni czytali w dzieciństwie. Wybierzemy się też do zaprzyjaźnionej biblioteki – Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej Nr 5 w Tychach – aby dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o książkach oraz świecie bajek i marzeń. Do spotkań bibliotecznych zaprosiła nas w tym roku pani Justyna i młodzież z ZSZ Nr 4 w Tychach. Będą to dla nas na pewno miłe i ciekawe doświadczenia.

Jednym z najważniejszych elementów, które tworzą miłą atmosferę w przedszkolu jest „Kodeks grzecznego przedszkolaka”, jego zasady  przybliżają  nam wartość koleżeństwa, dobroci, uczciwości i obowiązkowości, uczą nas zasad pozytywnego kontaktu i budowania pozytywnych relacji koleżeńskich. Usilnie pracujemy z naszymi paniami aby przestrzegać jego zasad przez większość spędzonych w przedszkolu dni.

Poprzez zabawy z różnymi materiałami plastycznymi rozwijamy umiejętności artystyczne, a nasze prace cieszą oko rodziców w sali oraz na wystawie w holu przedszkola.

Uwielbiamy bawić się z muzyką, dużo i chętnie śpiewamy, chętnie poznajemy nowe tańce. Będziemy mogli się nimi pochwalić podczas przedszkolnych uroczystości. Dziewczynki, z dużym powodzeniem uczestniczą w zajęciach tanecznych, finalny efekt zaprezentują podczas Prezentacji Artystycznych w Teatrze Małym w Tychach. Nadal uczestniczymy w spotkaniach z Młodą Filharmonią, poznajemy wygląd i brzmienie różnych instrumentów, kompozytorów, którzy tworzyli muzykę klasyczną i ich najsłynniejsze utwory.

Naszą wspólną, czteroletnią przygodę zakończymy wyjazdem na Mini Zielone Przedszkole do Zawoi.

Mamy również nadzieję na dalszą udaną współpracę  z rodzicami. Dzięki Wam Drodzy Rodzice praca nauczycieli jest lżejsza. Zawsze możemy liczyć na Wasze wsparcie zarówno w kwestiach wychowawczych jak i organizacyjnych związanych z przygotowywaniem zajęć i uatrakcyjnieniem pobytu dzieci w przedszkolu. W sposób znaczący wzbogaciliście nasz kącik książki, z którego dzieci korzystają bardzo systematycznie i bardzo chętnie. Zyskaliśmy również bogatą bazę artykułów papierniczo - plastycznych pomocnych w realizacji podstawy programowej i rozwijaniu aktywności twórczej Waszych dzieci. Dziękujemy.

Zapraszamy również rodziców do udziału w organizowanych przez nas spotkaniach popołudniowych, szczególnie tych warsztatowych z udziałem dzieci. Jesteśmy otwarte na propozycje rodziców dotyczące organizacji zajęć i zabaw w przedszkolu.