pszczolki.png

W naszym przedszkolu jest grupa pszczółek.
Pszczółek gadułek jest pełny ulek.
Te pszczółki bawią się, śmieją i psocą,
psikusy robią z wielką ochotą.
Nad wszystkim czuwają tu większe pszczółki,
są dla nas wszystkich, jak przyjaciółki.
Gdy się bawimy wszędzie latamy
a gdy jest obiad przy stole siadamy.
Uczymy się pilnie, bo wszyscy wiemy,
kto się nie uczy ten ma problemy!

Pszczółki – szybkie, bystre i bzyczące to my 3 i 4 letnie dzieciaki, przedszkolaki wspaniałe.
Nasza grupa, to najmłodsza grupa w przedszkolu. Choć poznaliśmy się dopiero niedawno, to uwielbiamy razem spędzać czas. Jak przystało na prawdziwe pszczółki, jesteśmy: koleżeńscy, pracowici, zaradni i kulturalni. Coraz bardziej lubimy przychodzić do naszego przedszkola i wspólnie się bawić. Czujemy się tutaj naprawdę bezpiecznie. Najbardziej podobają nam się zajęcia: ruchowe, plastyczne, rytmiczne i ćwiczenia gimnastyczne. Bardzo lubimy budować różne konstrukcje i bawić się swobodnie w naszej sali. Przez cały czas uczymy się samodzielności, wdrażamy nawyki higieniczne oraz dobre maniery grzecznego przedszkolaka. Nie zapominamy o magicznych słowach: proszę, przepraszam, dziękuję, dzień dobry i do widzenia. Wychodzi nam to już coraz lepiej. W naszej przedszkolnej gromadce czujemy się wspaniale, bawimy i uczymy wytrwale. Gry, puzzle, układanki i różne malowanki cierpliwości wymagają, ale świetnie rozwijają. Na spacery chętnie z wężem „Zdzisiem” chodzimy a także na świeżym powietrzu przebywamy i noskiem je wdychamy. Nasza pani Grażynka wciąż nowe zabawy wymyśla i o edukację naszą dba realizując program wychowania przedszkolnego „Zabawy z porami roku” oraz projekt edukacyjny „Dookoła jest wesoło”. Niniejszy projekt ma na celu wykształcenie w nas wrażliwości muzycznej niezbędnej do właściwego jej odbioru oraz wspieranie wszechstronnego rozwoju. Co miesięczne spotkanie z Młodą Filharmonią w naszym przedszkolu dają nam możliwość uczestniczenia w audycjach umuzykalniających prowadzonych przez muzyków Filharmonii Śląskiej, którzy omawiają i prezentują instrumenty muzyczne i różne zagadnienia z nimi związane. Także mamy możliwość oglądania teatrzyków i aktorów, które odwiedzają nas co miesiąc w przedszkolu. Postaramy się być „Przyjaciółmi przyrody” - pragniemy dbać o naszą przyrodę i czystość środowiska, włączając się w akcję zbierania nakrętek, baterii, makulatury, elektrośmieci, by już od najmłodszych lat wdrażać postawę proekologiczną. Na dowód tego wzięliśmy już udział w akcji „Sprzątania świata”. Rozwijamy zainteresowania, kształcimy sprawności manualne, muzyczne, taneczne i wokalne, które pomogą nam w zaprezentowaniu się na grupowych uroczystościach z najbliższymi. Zapraszamy już dziś naszych cudownych rodziców na popołudniowe spotkania, które mamy nadzieję będą tak samo obfite w obecność jak na „Pasowaniu”. Bądźcie czujni, wiadomości wypatrujcie na stronie internetowej grupy oraz zamierzeniach i do „pszczółkowego ula” przybywajcie!!! Wszystkim dzieciom życzymy miłego pobytu w grupie przedszkolnej. Rodziców natomiast zapraszamy do współpracy i aktywnego udziału w życiu grupy i przedszkola.

Dziękuję

Pani Grażynka