pszczolki.png

Witamy serdecznie w grupie PSZCZÓŁKI.  Jesteśmy grupą dzieci trzy- i czteroletnich. W tym roku rozpoczynamy naszą przygodę z przedszkolem. Chętnie spędzamy ze sobą czas wspólnie bawiąc się i poznając otaczający nas świat. Uczymy się zasad właściwego zachowania w grupie, samodzielności, dbałości o czystość i porządek oraz zacieśniamy nasze więzi. Bardzo lubimy tańczyć, śpiewać i wykonywać różnego rodzaju prace plastyczne. Miło spędzamy czas w naszej sali, bawiąc się w kącikach zainteresowań. Każdego dnia odkrywamy nasze  przedszkole,  do którego przychodzimy z wielką radością.

W naszej grupie realizowany jest program wychowania przedszkolnego autorstwa Anny Stalmach-Tkacz i Kariny Muchy pt. „Rozwój-Wychowanie-Edukacja”.

W trakcie roku szkolnego 2018/2019:
  • Będziemy kształtować naszą wrażliwość muzyczną podczas uczestnictwa w spotkaniach z „Młoda Filharmonią”, zajęciach rytmicznych oraz podczas codziennych zabaw i aktywności;
  • Zajmiemy się pomocą potrzebującym podczas organizowanych w przedszkolu akcjach charytatywnych;
  • Rozwiniemy nasze zainteresowania czytelnicze poprzez aktywne włączenie się w akcję „Cała Polska Czyta Dzieciom”, spotkania z Panią Bibliotekarką i zaprzyjaźnionymi gośćmi oraz codzienny kontakt z literaturą dziecięcą;
  • Zadbamy o nasze zdrowie i właściwe nawyki dzięki udziale w programie „Śląska Szkoła Promująca Zdrowie” oraz prozdrowotnych działaniach organizowanych  w naszej grupie;
  • Będziemy rozwijać nasze możliwości ekspresyjne podczas działań plastycznych oraz występów przed publicznością;
  • Zachęcamy Was, drodzy Rodzice, do uczestnictwa w organizowanych przez nas inicjatywach oraz zaangażowania w działania przedszkola. Wierzymy, że wzajemna współpraca pomoże nam w osiąganiu sukcesów!