skrzaty.png

Witamy!

To my Skrzaty, witamy i serdecznie pozdrawiamy. Rozpoczęliśmy kolejny, ostatni już rok naszej „przedszkolnej przygody”. Miniony wzbogacił nas o nowe doświadczenia, pozwolił na odkrywanie ciekawych tajemnic otaczającego świata. Obecnie nie ustajemy w dążeniu do ich dalszego poznawania. Chcemy nabywać nowe umiejętności, jak najwięcej wiedzieć, umieć i rozumieć. Mamy nadzieję, że wszystkie wspólne działania, podejmowane inicjatywy pozwolą nam na przygotowanie się do przeżywania sukcesów i radzenia sobie w różnych sytuacjach życiowych.

„Rozwój – Wychowanie – Edukacja”. To tytuł programu wychowania przedszkolnego Anny Stalmach-Tkacz i Kariny Muchy, który realizujemy w tym roku szkolnym. Wspomaga on nasz wszechstronny rozwój, uwzględnia nasze potrzeby, możliwości i zainteresowania.

„Kodeks Grzecznego Przedszkolaka”. Codzienne spotkania w przedszkolu są dla nas radosnym przeżyciem. Ucząc się budowania pozytywnych relacji z rówieśnikami będziemy poznawać zasady, które pomogą nam zrozumieć wartość koleżeństwa, dobroci, wzajemnego szacunku czy współpracy. Na miarę naszych możliwości będziemy uczyć się rozwiązywać zaistniałe konflikty na drodze porozumienia, zrozumienia i akceptacji.

„Akademia małego kucharza”. To cykl warsztatów kulinarnych realizowanych w tym roku szkolnym, które pomogą nam zrozumieć wartość zdrowego odżywiania i promowania zdrowego stylu życia.

„Hokejowe zabawy”. W dalszym ciągu realizujemy cykl zabaw hokejowych na lodowisku. Pod czujnym okiem instruktorów oswajamy się z tą jakże trudną a jednocześnie fascynującą grą zespołową.

„Cała Polska czyta dzieciom”. Głośne czytanie dzieciom, rozbudza w nich ciekawość świata i pomaga zrozumieć siebie  i innych. Jesteśmy już wytrwałymi słuchaczami, którym czytanie kojarzy się z przyjemnością. Realizując kampanię planujemy systematyczne spotkania czytelnicze z zaprzyjaźnioną panią z biblioteki w naszym przedszkolu, a także spotkania literackie w bibliotece.

„Muzyczne klimaty”. Podobnie jak w roku ubiegłym, uczestniczymy w cyklicznych spotkaniach umuzykalniających prowadzonych przez muzyków Filharmonii Śląskiej w naszym przedszkolu. Podczas kolejnych spotkań będziemy mieli okazję poznać sylwetki znanych kompozytorów, wybrane zagadnienia muzyczne oraz szereg instrumentów, których wspólne brzmienie słyszymy podczas koncertów.

„Skrzat przyjacielem przyrody”. Tradycyjnie już, dbając o czystość środowiska przyrodniczego aktywnie włączamy się w zbiórkę makulatury, baterii i okazjonalnie elektrośmieci. Od najmłodszych lat rozbudzamy właściwe postawy proekologiczne.

„Nasze przedszkolne tradycje.” Znane są chyba nam wszystkim. A jeśli tak nie jest, to zachęcamy do odwiedzania strony internetowej naszego przedszkola. Tam dbamy o to, abyśmy wszyscy pamiętali o tym co ważne, atrakcyjne i niezbędne!!!

„Nasi rodzice”. Zawsze są blisko nas. Liczymy na to również w tym roku. Wspieranie i  zaangażowanie w realizację podejmowanych przez nas inicjatyw, ciepłe słowo, uśmiech miły gest, tworzą atmosferę zaufania i życzliwości niezbędną do osiągania sukcesów.