skrzaty.png

Tu w przedszkolu, pewnie wiesz,
Czasem słychać skrzaci śpiew.
Niemożliwe? To posłuchaj,
Przedstawię ci skrzata zucha.

To my Skrzaty! Witamy i serdecznie pozdrawiamy! Z wielką ciekawością przekraczaliśmy progi naszego przedszkola i naszej nowej sali po wakacjach. Co prawda czas wakacji to czas radosnych przeżyć  w gronie najbliższych, jednak wspólne spotkania w rówieśniczej gromadce, nie mają sobie równych. Mamy nadzieję, że wszystkie wspólne działania, podejmowane inicjatywy pozwolą nam na przygotowanie się do przeżywania sukcesów i radzenia sobie w różnych sytuacjach życiowych.

„Zabawy z porami roku”. To tytuł programu wychowania przedszkolnego, który realizujemy w tym roku szkolnym. Zawarte w nim treści z pozwolą nam opanować potrzebne umiejętności  i wiadomości warunkujące powodzenie w szkole.

„Słowa, dźwięki i piosenki”. Projekt edukacyjny z zakresu aktywności językowej, mający na celu stymulowanie prawidłowego rozwoju mowy i rozbudzanie aktywności słownej dzieci. W ramach realizacji projektu dzieci będą poznawały krótkie wiersze, rymowanki, piosenki dźwiękonaśladowcze czy też bajeczki logopedyczne z zestawem ćwiczeń oddechowych.  Ważnym elementem będą zabawy logorytmiczne pozwalające na doskonalenie funkcji ruchowych, kształcenie wrażliwości słuchowej oraz poprawnej wymowy.

„Poznajemy Polskę – wymiana pocztówkowa”. To kolejny projekt edukacyjny realizowany w naszej grupie w tym roku szkolnym. Pomoże nam on przybliżyć tą ciekawą formę komunikowania się z innymi jaką jest wysyłanie listów i pocztówek.  Wymiana pocztówkowa to coś więcej niż wysyłanie pocztówek, to również edukacja regionalna. W ten sposób poznajemy inne miejscowości, zwyczaje i tradycje ich mieszkańców, a tym samym przedstawiamy własny region, miasto, przedszkole.

„Cała Polska czyta dzieciom”. Aktywnie włączamy się w realizację kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. W każdym miesiącu planujemy spotkania z panią Anią  z zaprzyjaźnionej biblioteki w naszym przedszkolu, a także spotkania literackie w bibliotece.

„Spotkania dla młodego melomana”. Już kolejny rok kontynuujemy udział w audycjach umuzykalniających prowadzonych przez muzyków Filharmonii Śląskiej w naszym przedszkolu. Podczas kolejnych spotkań poznajemy wybrane zagadnienia muzyczne oraz szereg instrumentów, których wspólne brzmienie słyszymy podczas koncertów.

„Skrzat przyjacielem przyrody”. Tradycyjnie już, dbając o czystość środowiska przyrodniczego aktywnie włączamy się w zbiórkę makulatury, baterii i okazjonalnie elektrośmieci. Od najmłodszych lat rozbudzamy właściwe postawy proekologiczne.

„Nasze przedszkolne tradycje.” Znane są chyba nam wszystkim. A jeśli tak nie jest, to zachęcamy do odwiedzania strony internetowej naszego przedszkola. Tam dbamy  o to, abyśmy wszyscy pamiętali o tym co ważne, atrakcyjne i niezbędne!!!

„Nasi rodzice”. Są zawsze blisko nas. Liczymy na to również w tym roku. Wspieranie i  zaangażowanie w realizację podejmowanych przez nas inicjatyw, ciepłe słowo, uśmiech miły gest, tworzą atmosferę zaufania i życzliwości niezbędną do osiągania sukcesów.