skrzaty.png

Tu w przedszkolu, pewnie wiesz,
Czasem słychać skrzaci śpiew.
Niemożliwe? To posłuchaj,
Przedstawię ci skrzata zucha.

To my Skrzaty, witamy i serdecznie pozdrawiamy! Rozpoczęliśmy kolejny – dla większości z nas – ostatni rok naszej „przedszkolnej przygody”. Wkrótce po raz pierwszy przekroczymy progi szkoły, stając się uczniami,  ale póki co, to przed nami czas nowych wyzwań, realizacji stawianych zadań, zdobywania doświadczeń wpływających na nasz wszechstronny rozwój. Mamy nadzieję, że wszystkie wspólne działania, podejmowane inicjatywy pozwolą nam na przygotowanie się do przeżywania sukcesów i radzenia sobie w różnych sytuacjach życiowych.

„Zabawy z porami roku”. To tytuł programu wychowania przedszkolnego, który realizujemy w tym roku szkolnym. Zawarte w nim treści z pewnością pozwolą nam opanować potrzebne umiejętności i wiadomości warunkujące powodzenie w szkole.

„Spotkania z nutką Milutką”. Projekt edukacyjny z zakresu edukacji muzycznej. W każdym miesiącu wspólnie z nutką Milutką  poznajemy kolejne nowe fragmenty gry na dzwonkach, jak również utrwalamy te poznane wcześniej. Wtedy właśnie rozwijamy nasze podstawowe zdolności muzyczne i manualne, zaś osiągane rezultaty przynoszą nam zawsze olbrzymie zadowolenie oraz są źródłem wielu przeżyć estetycznych.  Gra zespołowa przynosi wiele wzruszeń, uczuciowego zaangażowania, ale rozwija również właściwe interakcje społeczne, takie jak zdyscyplinowanie, odpowiedzialność za powierzoną w zadaniu muzycznym  rolę i wiele innych.

„Kolorowy świat przyrody”. To kolejny projekt realizowany w naszej grupie w tym roku. Chcemy jeszcze dokładniej poznać otaczający nas świat. Próbujemy dowiedzieć się więcej o przyrodzie ożywionej i nieożywionej. Poznajemy smakiem, dotykiem, węchem, wzrokiem i słuchem. Szukamy odpowiedzi na nasze pytania. W każdym miesiącu zwracamy uwagę na kolorowy element świata przyrody i wykonujemy specjalne zadanie. W ten sposób zdobywamy nowe doświadczenia i stajemy się prawdziwymi miłośnikami przyrody.

„Hokejowe zabawy”. Kontynuujemy cykl zabaw hokejowych na lodowisku. Pod czujnym okiem instruktora oswajamy się z tą jakże trudną a jednocześnie fascynującą grą zespołową.

„Cała Polska czyta dzieciom”. Aktywnie włączamy się w realizację kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. W każdym miesiącu planujemy spotkania z panią Anią  z zaprzyjaźnionej biblioteki w naszym przedszkolu, a także spotkania literackie w bibliotece.

„Spotkania dla młodego melomana”. Już kolejny rok kontynuujemy udział w audycjach umuzykalniających prowadzonych przez muzyków Filharmonii Śląskiej w naszym przedszkolu. Podczas kolejnych spotkań poznajemy wybrane zagadnienia muzyczne oraz szereg instrumentów, których wspólne brzmienie słyszymy podczas koncertów.

„Skrzat przyjacielem przyrody”. Tradycyjnie już, dbając o czystość środowiska przyrodniczego aktywnie włączamy się w zbiórkę makulatury, baterii i okazjonalnie elektrośmieci. Od najmłodszych lat rozbudzamy właściwe postawy proekologiczne.

„Przed pierwszym dzwonkiem”. Przygotowując się do podjęcia nauki w szkole pragniemy nieco przybliżyć sobie to nowe dla nas środowisko. Planujemy kilka spotkań z uczniami i nauczycielami ze Szkoły Podstawowej nr 36, aby łatwiej odnaleźć się w tym nowym otoczeniu.

„Nasze przedszkolne tradycje.” Znane są chyba nam wszystkim. A jeśli tak nie jest, to zachęcamy do odwiedzania strony internetowej naszego przedszkola. Tam dbamy  o to, abyśmy wszyscy pamiętali o tym co ważne, atrakcyjne i niezbędne!!!

„Nasi rodzice”. Są zawsze blisko nas. Liczymy na to również w tym roku. Wspieranie i  zaangażowanie w realizację podejmowanych przez nas inicjatyw, ciepłe słowo, uśmiech miły gest, tworzą atmosferę zaufania i życzliwości niezbędną do osiągania sukcesów.