smerfy.png

Grupa ,,Smerfy”

TO MY – SMERFY z wielkimi sercami, często chodzimy swoimi drogami. Wciąż się uczymy, poznajemy, pracujemy, na zabawę też sił nie żałujemy!

Jesteśmy dobrzy nie tylko od święta, nasza buzia wciąż jest uśmiechnięta. Więc lubimy być SMERFUSIAMI, razem wszystkie trudności pokonamy!

Już trzeci rok chodzimy do przedszkola i czujemy tu się wspaniale. Miniony rok wzbogacił nas o nowe doświadczenia, pozwolił na odkrywanie ciekawych tajemnic otaczającego świata.

O rok starsi już jako 5 – latki chcemy nabywać nowe umiejętności, jak najwięcej wiedzieć, umieć i rozumieć. W tym roku w naszej grupie zaszła zmiana. Od września dołączył do nas nowy kolega. Razem dużo czasu spędzamy  na wspólnej zabawie, pamiętając o rozwijaniu innych umiejętności i zdolności. Staramy się zgodnie współpracować z koleżankami i kolegami. Przyswajamy nawyki kulturalnego i serdecznego zachowania się wobec kolegów, staramy się być dla siebie mili. Kochamy śpiewać i tańczyć, chętnie też malujemy, rysujemy i lepimy z plasteliny. Dużo radości sprawiają nam spacery i wycieczki, które przybliżają nam środowisko, w którym żyjemy. Interesujemy się  wszystkim, co nas otacza i nie ustajemy w dążeniu do dalszego poznawania.

Oferta edukacyjna w roku szkolnym 2016/2017 zakłada realizację:

• programu wychowania przedszkolnego „Zabawy z porami roku”

• programu wychowawczego z elementami profilaktyki

• innowacji pedagogicznej „Gryfne bajtle”

• projektu edukacyjnego „Tanecznym krokiem przez Europę”

• kierunku koncepcji pracy przedszkola „Chronię środowisko naturalne”- kształtowanie postaw proekologicznych i pozytywnego stosunku do środowiska naturalnego.

Każdy rok w naszej grupie obfituje w wiele wydarzeń. Są to uroczystości, ciekawe spotkania, teatrzyki, koncerty, interesujące zajęcia prowadzone przez nasze panie czy zaproszonych gości.

Mamy wypracowanych wiele form działalności, które stały się już tradycją naszej grupy:

• Święto chłopaka

• Obchody „Święta Pluszowego Misia”

• Aukcje bożonarodzeniowe i wielkanocne

• Wspólna Wigilia i kolędowanie przy choince

• Obchody Dnia Niezapominajki jako dnia promującego walory polskiej przyrody

• Cotygodniowe spotkania z panią bibliotekarką i zaproszonymi gośćmi w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”

• Cykliczne koncerty Młodej Filharmonii wprowadzające w świat muzyki poważnej

• Wyjścia do kina i wyjazdy do teatru „Ateneum”

• Spotkania edukacyjne, wycieczki, warsztaty, we współpracy z instytucjami i środowiskiem lokalnym

Uczestniczą w tych działaniach dzieci, rodzice, nauczyciele, personel przedszkola oraz inne zaprzyjaźnione z nami osoby. Wspólna aktywność na tym polu kształtuje wzajemne relacje, wpływa na wzmacnianie więzi społecznych oraz realizuje ideę wspólnoty. Spotkania te przyjmują często rodzinny charakter, a przeżywanie tych spotkań jest dla wszystkich źródłem wielu doświadczeń, emocji i radości.

Nasze panie stwarzają nam też możliwość eksponowania siebie, swoich zdolności i umiejętności artystycznych na wielu płaszczyznach. Promujemy nasze osiągnięcia w środowisku lokalnym poprzez udział w licznych spotkaniach, przeglądach, konkursach. Ponadto aktywnie działamy w akcjach środowiskowych i charytatywnych, z czego jesteśmy dumni, bo możemy pomóc innym i przyczynić się do poprawy wizerunku naszego przedszkola.

W ramach współpracy nasi Rodzice bardzo chętnie angażują się w organizację uroczystości, imprez przedszkolnych i pracę naszej grupy. Są otwarci na wszelkie propozycje działań, wspierają nas i nasze panie w realizacji wyznaczonych zadań.

Niepowtarzalne i niezapomniane wydarzenia, choć trwają tylko określony czas to jednak na długo zapisują się w naszej pamięci. Krótko mówiąc -  każdy dzień to nowe i ciekawe wyzwania.

Pozdrawiamy wszystkich bardzo serdecznie!