smerfy.png

To my Smerfy, witamy i serdecznie pozdrawiamy! Rozpoczęliśmy kolejny – ostatni rok naszej „przedszkolnej przygody”. Wkrótce po raz pierwszy przekroczymy progi szkoły, stając się uczniami,  ale póki co, to przed nami czas nowych wyzwań, realizacji stawianych zadań, zdobywania doświadczeń wpływających na nasz wszechstronny rozwój. Mamy nadzieję, że wszystkie wspólne działania, podejmowane inicjatywy pozwolą nam na przygotowanie się do przeżywania sukcesów i radzenia sobie w różnych sytuacjach życiowych.

Oferta edukacyjna w roku szkolnym 2017/2018 zakłada realizację:

„Zabawy z porami roku”. To tytuł programu wychowania przedszkolnego, który realizujemy w tym roku szkolnym. Zawarte w nim treści z pewnością pozwolą nam opanować potrzebne umiejętności i wiadomości warunkujące powodzenie w szkole.

„Eksperymentujemy i odkrywamy” - projekt edukacyjny. W każdym miesiącu wspólnie z kolegami poszerzamy i pogłębiamy wiedzę i zainteresowania  w zakresie nauk matematyczno – przyrodniczych. Wtedy właśnie rozwijamy nasze predyspozycje i zdolności w poznawaniu otaczającego nas świata i dążeniu do prawdy, zaś osiągane rezultaty przynoszą nam zawsze olbrzymie zadowolenie z eksperymentów.

„Cała Polska czyta dzieciom”. Aktywnie włączamy się w realizację kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. W każdym miesiącu planujemy spotkania z panią Anią z zaprzyjaźnionej biblioteki w naszym przedszkolu, a także spotkania literackie w bibliotece.

„Klasyka dla Smyka”. Już kolejny rok kontynuujemy udział w audycjach umuzykalniających prowadzonych przez muzyków Filharmonii Śląskiej w naszym przedszkolu. Podczas kolejnych spotkań poznajemy wybrane zagadnienia muzyczne oraz szereg instrumentów, których wspólne brzmienie słyszymy podczas koncertów.

„Smerfy przyjacielem przyrody”. Tradycyjnie już, dbając o czystość środowiska przyrodniczego aktywnie włączamy się w zbiórkę  baterii i okazjonalnie elektrośmieci. Od najmłodszych lat rozbudzamy właściwe postawy proekologiczne.

„Przyjaciele zwierząt”. Już kolejny rok bierzemy udział w akcjach na rzecz pomocy zwierzętom, współpracujemy z „ Przystanią Ocalenie” w Ćwiklicach, opiekujemy się zaadoptowanym pieskiem Łapką.

„Mali artyści”. Aktywnie bierzemy udział w konkursach plastycznych, muzycznych, występach artystycznych przed małą i wielką publicznością, występy w Dziecięcych Prezentacjach Artystycznych, które odbywają się w Teatrze Małym.

„Przed pierwszym dzwonkiem”. Przygotowując się do podjęcia nauki w szkole pragniemy nieco przybliżyć sobie to nowe dla nas środowisko. Planujemy kilka spotkań z uczniami i nauczycielami ze Szkoły „Otwarte okno”, aby łatwiej odnaleźć się w tym nowym otoczeniu.

„Nasze przedszkolne tradycje.” Znane są chyba nam wszystkim. A jeśli tak nie jest, to zachęcamy do odwiedzania strony internetowej naszego przedszkola. Tam dbamy  o to, abyśmy wszyscy pamiętali o tym co ważne, atrakcyjne i niezbędne!!!

„Nasi rodzice” są zawsze blisko nas. Liczymy na to również w tym roku. Wspieranie i  zaangażowanie w realizację podejmowanych przez nas inicjatyw, ciepłe słowo, uśmiech miły gest, tworzą atmosferę zaufania i życzliwości niezbędną do osiągania sukcesów.

PODARUJEMY NASZYM SMERFOM TO, CO DLA NICH NAJCENNIEJSZE  – NASZ CZAS I UWAGĘ!