14 marca 2017 r. w Przedszkolu nr 5 w Tychach odbył się Międzygminny Konkurs Piosenki Przyrodniczej „Na zieloną nutę”. To już III edycja tego konkursu organizowanego przez naszą placówkę we współpracy z ZSM im. F. Rybickiego w Tychach.
W tym roku udział wzięło blisko 40 dzieci w wieku 6 lat z 19 przedszkoli z miasta Tychy oraz z całej gminy, m.in. z Lędzin, Gostynia, Chełmu Śląskiego. Mali artyści prezentowali niezwykle wysoki  i wyrównany poziom muzyczny i artystyczny.

Profesjonalne jury w składzie:

P. Barbara Dudzik – Starszy Inspektor Miejskiego Centrum Oświaty w Tychach
P. Tomasz Giedwiłło – Dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych im. F. Rybickiego w Tychach
P. Justyna Płachno – Kierownik sekcji ogólnomuzycznej w Zespole Szkół Muzycznych im. F. Rybickiego w Tychach
P. Anna Tomaszewska – Kierownik sekcji instrumentów dętych, akordeonu i perkusji w Zespole Szkół Muzycznych
im. F. Rybickiego w Tychach  
P. Małgorzata Ryt – Specjalista ds. marketingu firmy  MASTER - ODPADY I ENERGIA   Sp. z o.o. w Tychach

wyłoniło następujących zwycięzców:

 I miejsce:    KAROLINA REGUŁA – Zespół Szkolno - Przedszkolny w Chełmie Śląskim,
                     opiekun artystyczny: P. Alicja Achtelik oraz P. Agnieszka Reguła

 II miejsce:   KRZYSZTOF WALASEK – Miejskie Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Lędzinach,
                     opiekun artystyczny: P. Joanna Moskwytyn

 III miejsce ex aequo : zespół w składzie: OLGA PIĘTOCHA, AMELIA HUTEK, ANNA PAPIERNIAK
                                     Przedszkole Sportart w Tychach, opiekun artystyczny: P. Marcelina Szczypka

                                     zespół w składzie: JULIA OROCZ, KACPER RAK, SZYMON KOŚCIELNIAK
                                    
Miejskie Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Lędzinach,
                                     opiekun artystyczny: P.  Joanna Moskwytyn

                                     solista: MATEUSZ SKIBA – Przedszkole nr 14 im. M. Montessori w Tychach,
                                     opiekun artystyczny: P. Monika Kniaziuk oraz P. Barbara Frąckowiak.

Jury przyznało również trzy wyróżnienia: dla MATYLDY SZACHNOWSKIEJ z Przedszkola nr 6 w Tychach przygotowanej przez P. Bożenę Chwała-Mazur, dla zespołu w składzie: HANNA LATUSEK-ZIEMBLA, ZUZANNA MOTYL, JOANNA SZENDRAK – Przedszkole nr 29 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach, dzieci przygotowały P. Monika Mazur i P. Monika Januszewska oraz dla duetu MAŁGORZATA BRYSZ i ALBERT KOPCIARA z Przedszkola nr 5 w Tychach – opiekun artystyczny: P. Krystyna Krzycka i P. Ewa Czernik.

Konkurs, który uświetniły występy dzieci z ZSM w Tychach pod kierunkiem P. Justyny Fenczyszyn-Ćmiel, przebiegał w atmosferze dobrej zabawy, dał możliwość rozwijania uzdolnień i zainteresowań dzieci oraz kształcenia więzi uczuciowych z przyrodą, umiejętności dostrzegania i oceny jej piękna.

 

Konkurs Konkurs Konkurs Konkurs Konkurs
Konkurs Konkurs Konkurs Konkurs Konkurs
Konkurs Konkurs Konkurs Konkurs Konkurs
Konkurs Konkurs Konkurs Konkurs