W dniu 17 maja 2017r. odbyła się zorganizowana przez: Przedszkole nr 5 w Tychach, MOSiR Tychy przy pomocy Zespołu Szkół Sportowych w Tychach oraz Zespołu Szkół nr 6 w Tychach, VI Międzygminna Spartakiada Sportowa Przedszkolaków „Mali Sportowcy 2017”.

Jury zacne i dostojne w składzie: przedstawiciel Miejskiego Centrum Oświaty Kierownik Działu Organizacyjno-Administracyjnego Barbara Sobczak, wicedyrektor Zespołu Szkół Sportowych Mirosław Kurbiel oraz dyrektor Przedszkola nr 5 Beata Czerwińska, jak przypada roli jury - kontrolowało, ale przede wszystkim życzliwie dopingowało małych sportowców. Imprezę komentowała nauczycielka Justyna Andrzejewska, natomiast nad poprawnością sportowych zmagań czuwali sędziowie: sędzia główny Dawid Kołodziejczyk, sędzia pomocniczy Tomasz Jagiełka oraz nauczycielki Przedszkola nr 5 Ewa Czernik i Joanna Łukasik. Spartakiadę uświetnił występ cheerleaderek z Zespołu Szkół Sportowych w Tychach, pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej ratownictwa medycznego oraz zabawy ruchowe prowadzone przez instruktorów ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej „Przedszkoliady” wraz z jej maskotką Kangurem.

W rozgrywkach sportowych Spartakiady zaprezentowali się przedszkolacy z 14 przedszkoli: Przedszkole nr 6 w Tychach, Przedszkole nr 5 w Tychach, Przedszkole nr 8 w Tychach, Przedszkole nr 10 w Tychach, Niepubliczne Przedszkole „Akademia Przedszkolaka” w Tychach, Przedszkole nr 3 w Tychach, Przedszkole nr 1 w Tychach, Przedszkola nr 25 w Katowicach, Przedszkole nr 17 w Tychach, Niepubliczne Przedszkole „Smyki” w Tychach, Przedszkole nr 12 w Tychach, Niepubliczne Przedszkole „SportArt” w Tychach, Niepubliczne Przedszkole "Otwarte okno" w Tychach oraz Przedszkole nr 21 w Tychach.
Dzieci nie tylko rozwijały sprawność fizyczną, umiejętność współdziałania, odporność emocjonalną na zmienne efekty sytuacji rywalizacji, ale przede wszystkim dobrze się bawiły:)

Mali sportowcy zmagali się w ośmiu konkurencjach, ale sił i zapału starczyłoby na pewno na więcej. Wyłoniono zwycięzców sportowych potyczek, którzy oprócz medali i nagród indywidualnych zdobyli puchary i nagrody dla swoich przedszkoli. Oto wyniki VI Spartakiady Przedszkolaków:
I miejsce zajęła drużyna Przedszkola nr 6 w Tychach
II miejsce zajęła drużyna Przedszkola nr 5 w Tychach
III miejsce zajęła drużyna Przedszkola nr 8 w Tychach
IV miejsce zajęła drużyna Przedszkola nr 10 w Tychach

Pomoc drużynom zapewniali uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Tychach oraz Zespołu Szkół nr 6 w Tychach, którzy nie tylko opiekowali się małymi sportowcami, ale byli również instruktorami przedstawiającymi poszczególne konkurencje.Sponsorami imprezy byli: Rada Rodziców Przedszkola nr 5, MOSiR Tychy, Centrum Helen Doron w Tychach oraz Agencja ubezpieczeniowa PZU w Tychach.

Wszystkim małym sportowcom dziękujemy za zdrową sportową rywalizację, serdecznie gratulujemy i tradycyjnie…zapraszamy za rok:)

 

spartakiada spartakiada spartakiada spartakiada