Już po  raz piąty na Stadionie Zimowym w Tychach odbyły się dwie imprezy organizowane przez Przedszkole nr 5 oraz MOSiR w Tychach.  W poniedziałek 12.02.2018 r. odbył się Hokejowy Turniej Rodzinny „Rodzice kontra dzieci”, a w czwartek 15.02.2018 r. V Turniej Hokejowy Tyskich Przedszkolaków.

W turnieju rodzinnym zagrało 23 małych hokeistów, którzy dwa razy tygodniu pod okiem trenerów: Pana Wojtka Majkowskiego oraz Pana Tomasza Kurzawy, uczestniczą w zajęciach na których poznają zasady gry w hokeja oraz regularnie korzystają z możliwości rozwijania swojej pasji i udziału w profesjonalnych treningach hokejowych. Podczas turnieju rodzinnego grupa zaawansowana rozgrywała mecze, a grupa początkująca rywalizowała w zabawach hokejowych. W hokejowej imprezie wzięli udział rodzice, dziadkowie, rodzeństwo oraz byli zawodnicy GKS Tychy. Były hokeista Pan Krzysztof Bieda oraz przewodniczący Rady Rodziców Przedszkola nr 5 Pan Ryszard Gołba corocznie angażują się w organizację turniejów pomagają Pani Beacie Czerwińskiej – Dyrektorowi Przedszkola nr 5 w Tychach. W czwartek 15.02.2018 r. pięć sześcioosobowych drużyn mogło się zmierzyć w organizowanym po raz piąty Turnieju Hokejowym Tyskich Przedszkolaków. Były to drużyny z Przedszkola nr 10, nr 8 i nr 5 oraz Niepubliczne Przedszkole Sport Art i Niepubliczne Przedszkole „Kubusia Puchatka”.  

W ramach turnieju rozgrywane były 8 minutowe mecze na zasadzie każda drużyna z każdą. Dzielni  uczestnicy rozwijali nie tylko swoją sprawność fizyczną, ale uczyli się tej jakże trudnej sztuki współzawodnictwa i sportowej walki. Wszystko to sprzyjało niewątpliwie aktywizacji i integracji lokalnych społeczności przedszkolnych. Najważniejsze jednak jest to, że dzieci i ich najbliżsi wspaniale się bawili.

Wyniki turnieju hokejowego:

I miejsce zajęła drużyna Przedszkola nr 5

II miejsce zajęła drużyna Niepublicznego Przedszkola Sport Art

III miejsce zajęła drużyna Przedszkola nr 8

IV miejsce zajęła drużyna Przedszkola nr 10

V miejsce zajęła drużyna Niepublicznego Przedszkola „Kubusia Puchatka”

Wszystkim małym sportowcom gratulujemy:)

 

 

Hokej Hokej Hokej Hokej Hokej
Hokej Hokej Hokej Hokej Hokej
Hokej Hokej Hokej Hokej Hokej
Hokej Hokej