ZAMIERZENIA DLA GRUPY BIEDRONKI NA MIESIĄC PAŹDZIERNIK

 

Jesień już do nas zawitała, a my ciesząc się jej darami odkrywamy jej walory w sadzie, parku i pobliskim lesie. Dowiemy się co robią zwierzęta jesienią? Zwrócimy uwagę na różnice w wyglądzie i zachowaniu zwierząt przed nadejściem zimy. Dowiemy się które zwierzęta          i  kiedy zasypiają? Wymienimy ulubione pokarmy niektórych leśnych zwierząt. Przysłuchamy się odgłosom lasu i wykonamy „Leśne rachunki”.
 
Drugi tydzień października posłuży nam na odkrywaniu jesieni w sadzie. Zapoznamy się z różnymi rodzajami zapasów i przetworów przygotowanych na zimę. Dowiemy się jakie są nazwy drzew owocowych i będziemy klasyfikować owoce ze względu na ich pochodzenie. Będziemy rozróżniać owoce pochodzące z sadu od owoców południowych na podstawie naturalnych okazów i obrazków. Ponadto w październiku poznamy warzywa z naszych działek i ogrodów. Dowiemy się co można zrobić z warzyw?

 

W trzecim tygodniu dowiemy się w jaki sposób możemy przekazywać informacje? Poznamy drogę listu oraz zapoznamy się z pracą listonosza. Sami, za pomocą rysunku, spróbujemy napisać list do Mamy i Taty. Wybierzemy się na spacer w poszukiwaniu skrzynek pocztowych i najbliższej poczty.

 

Ostatni tydzień października poświęcony będzie profilaktyce zdrowia. Będziemy utrwalać wśród dzieci nawyki zdrowego i higienicznego życia. Uświadomimy dzieciom jakie znaczenie dla każdego człowieka ma zdrowie, sport i ruch. Zwrócimy uwagę na znaczenie higieny osobistej oraz czystości otoczenia dla zdrowia i uświadomienie konieczności dostosowywania ubioru do warunków pogodowych w danych porach roku.

 

WAŻNE DATY:

 

·         02.10.17 r. – Spotkanie z Młodą Filharmonią - „Długimi dźwiękami waltornia wita się z nami.
·         04.10.17 r.– konsultacje psychologiczno – pedagogiczne z panią Iwoną Jaźwą od  13:45 do 15:45 godziny (zapisy u pań  dyżurujących w szatni).
·         11.10.17 – o godzinie 12.30 będziemy widzami  teatrzyku pt. „Przyjaźń to skarb”.
·         13.10.2017 r. Wasze Biedroneczki zostaną oficjalnie pasowani na Czytelników.
·         23.10.2017 r. o godzinie 16:15 zapraszamy Państwa do udziału w zajęciach popołudniowych z dziećmi „Zabawy ziemniaczane”.
·         24.10.2017 r. i 25.10.2017 r. – dzieci uczestniczyć będą w warsztatach Akademii Zdrowego Uśmiechu.
·         Zapraszamy Państwa do wykonania wraz z dziećmi w domu „Jesiennych stworków” - dowolnych postaci z wykorzystaniem tworzywa przyrodniczego. Prace podpisane prosimy przynieść do Sali Biedronki. Na prace będziemy czekać do końca października.
Pozdrawiamy pani Agata i Kasia