Zamierzenia dla grupy Biedronki na miesiąc grudzień
 
Zbliżający się czas pracy z dziećmi w grupie Biedronki, będzie obfitował w przybliżanie dzieciom tradycji Bożonarodzeniowych, ze szczególnym zaakcentowaniem wartości zbliżających się Świąt. Oczywiście z wielkim zniecierpliwieniem oczekiwać będziemy na przybycie niezwykłego gościa – Świętego Mikołaja, który podobno ma się pojawić w naszym przedszkolu 6 grudnia :).

 

Jednak zanim rozpoczniemy przygotowania do świąt, dowiemy się do czego potrzebny jest prąd? Poznamy źródła energii i zapoznamy się ze sposobami oświetlenia pomieszczeń dawniej i dziś.

Będziemy ukazywali walory pory roku jaką jest zima poprzez stosowanie zróżnicowanych zabaw ruchowych, obcowanie z dziełami wielkich artystów i nie tylko. Dzieci poprzez zabawę będą uczestniczyły w tworzeniu własnych dzieł artystycznych. Miłym zróżnicowaniem ich działalności będzie stworzenie własnych kartek świątecznych.

Czas Świąt nieodłącznie kojarzy się z ciepłem i radością, która zaistnieje i przy naszym przedszkolnym stole wigilijnym. Dzieci uczestniczyć będą w przedszkolnej organizacji Wigilijnego obiadu,  będzie to czas przyjaznej atmosfery wskazujący na ciepło zbliżających się Świąt. Wspólnie złożymy sobie życzenia oraz zaśpiewamy kolędy przy choince.

W ostatnim tygodniu grudnia rozmawiać będziemy o karnawale. Każdy będzie  mógł wypowiedzieć się na temat rodzinnych tradycji, związanych z pożegnaniem starego roku  i powitaniem Nowego Roku. Każdy będzie mógł opowiedzieć o swoim wymarzonym stroju na bal przebierańców.

Wszystkim dzieciom i ich rodzicom życzymy:

 

RADOSNYCH, SPOKOJNYCH, PEŁNYCH CIEPŁA I RADOŚCI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA
WAŻNE DATY:
·         4.12.2017r. – Spotkanie z Młodą Filharmonią „Klarnet z akordeonem w duecie oprowadzą po ósemkowym świecie”.
·         6.12.2017r. – Spotkanie z Mikołajem –  dzieci w tym dniu mogą przynieść mikołajkowe atrybuty np. czapeczkę lub czerwony strój.
·         11.12.2017 r. o godzinie 15:00 zapraszamy Państwa na Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka .
·         12.12.2017r. – Spotkanie z Górnikiem w Przedszkolu o godzinie  9:30.
·         12.12.2017r. konsultacje indywidualne dla rodziców z psychologiem p. Jaźwą z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej od godziny 13:45 – 15:45.
·         13.12.2017r. o godzinie 12:30 będziemy widzami teatrzyku w przedszkolu pt. „Strach ma wielkie oczy”.
·         20.12.2017r. – odbędzie się w naszym Przedszkolu Wspólna Wigilia – prosimy o odświętny ubiór dla dzieci w tym dniu.


Pozdrawiamy p. Agata i p. Kasia