ZAMIERZENIA NA MIESIĄC STYCZEŃ DLA GRUPY BIEDRONKI

 

 Karnawał

 

W  pierwszym tygodniu stycznia dzieci będą: rozmawiały o wesołym okresie, pełnym zabaw i radości, czyli o panującym obecnie karnawale. Każdy będzie mógł wypowiedzieć się na temat rodzinnych tradycji, związanych z pożegnaniem starego roku i powitaniem Nowego Roku, opowiedzieć o swoim wymarzonym stroju na bal przebierańców. Zaprojektujemy i wykonamy maski karnawałowe, które posłużą nam do różnorodnych  zabaw karnawałowych.

 

Moja Rodzina

 

W drugim i trzecim  tygodniu stycznia dzieci będą wypowiadać się na temat osób bliskich, mieszkających w jednym domu.  Będziemy rozmawiać  o wspólnych chwilach rodzinnych i o serdecznych zachowaniach wobec naszych najbliższych. Będziemy zastanawiać się jak spędzali swe dzieciństwo  dziadkowie. Jaką ważną rolę pełnią w życiu dziecka i jak dzieci lubią spędzać czas wolny z dziadkami. Wykonamy upominki dla dziadków  i będziemy się przygotowywać do  Uroczystego Dnia Babci i Dziadka.

 

Zabawy na śniegu

 

W czwartym tygodniu stycznia dzieci będą obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie. Określały pogodę i nazywały zjawiska atmosferyczne charakterystyczne dla zimy.  Będą rozumiały, że zimą należy ubierać się odpowiednio do pogody, chronić ciało przed chłodem.  Poprzez gry i zabawy na śniegu będą kształciły umiejętność zgodnego współdziałania. Uczyły się bezpiecznych zachowań i zabaw na śniegu. 

 

Ważne daty: 

 

  • 04.01.2018 r. - spotkanie przy stajence w parafii św. Franciszka i św. Klary (trasę do stajenki pokonamy pieszo w związku z tym prosimy by dzieci w tym dniu były ubrane odpowiednio do warunków atmosferycznych – wyjście o godzinie 9:45).
  • 22.01.18 – BAL  w naszym przedszkolu.
  • 24.01.18. - zapraszamy wszystkie Babcie i Dziadków na uroczystość z okazji ich święta na godzinę 10:30.

 Ponadto realizować będziemy kolejny etap projektu autorskiego „PĘDZLEM MALOWANE”.

  Pozdrawiają p. Agatka oraz p. Kasia