ZAMIERZENIA NA MIESIĄC LUTY DLA GRUPY BIEDRONKI
W pierwszym tygodniu lutego dzieci będą:
  • Poznawać niebezpieczeństwa wynikające z kontaktów z nieznajomymi dorosłymi.
  • Poznawać numery telefonów alarmowych.
  • Wskazywać niebezpieczne miejsca zabawy i niebezpieczne zabawki.
  • Przewidywać skutki niewłaściwych zachowań.
  • Dokonywać oceny zachowań sprzyjających lub zagrażających zdrowiu.
W drugim tygodniu lutego dzieci będą:
  • Zapoznawać się z wybranymi gatunkami zwierząt egzotycznych, ich wyglądem i zwyczajami.
  • Poznawać na jakim kontynencie znajduje się naturalne środowisko życia niektórych zwierząt.
  • Określać charakterystyczne cechy zwierząt, np.: sposób poruszania się, rodzaj pożywienia.
  • Poszerzać swoje wiadomości, słuchając ciekawostek z książek tematycznych oraz oglądając albumy przyrodnicze.
W trzecim tygodniu lutego dzieci będą:
  • Zapoznawać się z poszczególnymi zawodami: kierowcy, policjanta, strażaka, sprzedawczyni, kucharki itp.
  • Zapoznawać się ze specyfiką poszczególnych zawodów.
  • Rozmawiać o swoich ulubionych zawodach i zawodach, które w przyszłości pragnęliby wykonywać.
W czwartym tygodniu lutego dzieci będą:
  • Rozmawiać o dyscyplinach sportowych.
  • Nazywać sprzęty sportowe potrzebne do wykonywania poszczególnych dyscyplin sportowych.
  • Poznawać znaczenie ruchu oraz dbania o czystość i zdrowe odżywianie dla zdrowia.
  • Wybierać swojego ulubionego sportowca.
WAŻNE DATY:
  • 12.02.2018 r. – odbędzie się Hokejowy Turniej Rodzinny

• 15.02.2018 r. – odbędzie się na Stadionie Zimowym w Tychach  Międzyprzedszkolny Turniej Hokejowy Przedszkolaków. My Biedronki również wyruszymy na stadion by kibicować naszym starszym kolegom biorących udział w turnieju. Prosimy by dostosować strój dziecka do warunków atmosferycznych.

• 16.02.2018 r. o godzinie 9.30 odbędzie się w naszym przedszkolu spotkanie edukacyjne z panem policjantem z Komendy Miejskiej Policji w Tychach.

• 19.02.2018 r.- odbędzie się kolejne  spotkanie z Młodą Filharmonią „Drobne dźwięki rozsypane w gitarze brzmią jak zaczarowane".

• 19.02.2018 r. o godzinie 16:00 – zapraszamy wszystkich rodziców Biedroneczek wraz z Biedroneczkami na warsztaty plastyczne „Bałwankowa rodzina” – modelowanie z masy solnej.

• 28.02.2018 r. o godzinie 9.30 zapraszamy wszystkich rodziców Biedroneczek na zajęcia otwarte Biedroneczek z zakresu edukacji plastycznej.
Pozdrawiają p. Kasia i p. Agata