ZAMIERZENIA NA MIESIĄC KWIECIEŃ DLA GRUPY BIEDRONKI

 

Wiosna w ogrodzie

W pierwszym tygodniu kwietnia dowiemy się jakie porządki robimy w ogródku. Zapoznamy się z narzędziami, które do tych porządków w ogródku są potrzebne. Poznamy kwiaty kwitnące wiosną w ogrodzie i w wyniku różnych zabaw muzyczno – ruchowych utrwalimy sposób siania kwiatów.

 

Co słychać na wiejskim podwórku?

W drugim tygodniu kwietnia będziemy rozpoznawać, nazywać i naśladować głosy zwierząt mieszkających na wsi. Poznamy znaczenie zwierząt hodowlanych w życiu człowieka. Nazwiemy domy zwierząt hodowanych na wsi oraz rodzaj spożywanego przez nie pokarmu.

 

Szanujemy środowisko, w którym żyjemy

Kolejny tydzień będzie poświęcony tematyce ekologicznej. Dowiemy się m.in., co znaczy słowo ekologia. Poznamy sposoby ochrony środowiska przyrodniczego. Zwrócimy uwagę na szkody wyrządzane w środowisku przyrodniczym przez człowieka.

 

Jestem Polakiem i Europejczykiem

W ostatnim tygodniu kwietnia będziemy rozwijać tożsamość narodową poprzez utrwalenie wyglądu symboli narodowych (flagi, godła, hymnu). Będziemy kolorować godło       i flagę narodową według wzoru, słuchać legend związanych z historią Polski i wybranych polskich miast oraz poznamy miejsca charakterystyczne dla stolicy Polski. Ponadto wzbogacimy swoją wiedzę na temat życia ludzi w różnych krajach europejskich.

 

DRODZY RODZICE!

 

Pragniemy Was prosić o włączenie się do akcji czytania naszym dzieciom. Wszystkich chętnych rodziców pragnących przybliżyć naszym Biedroneczkom cenne treści bajek lub ciekawych opowiadań zapraszamy do naszej Sali z wybranym przez siebie dowolnym wierszem, bajką lub inną formą literacką. Przed przyjściem prosimy uzgodnić termin spotkania czytelniczego z wychowawczyniami grupy.

 

WAŻNE DATY:

  • 23.04.2018 r. kolejne spotkanie z Młodą Filharmonią – „Kontrabas dźwięk 
    z kropką łączy, ale muzyki na tym nie kończy”
  • Zapraszamy Państwa wraz z dziećmi na warsztaty plastyczne „Kolorowe ptaki”, które odbędą się 23.04.2018 r. o godzinie 16:00. Wykonamy wizerunki ptaków dowolnymi technikami plastycznymi.
  • 24.04.2018 r. odbędzie się w naszym przedszkolu o godzinie 12:00 przedstawienie teatralne „Przygody Technoludka”

Pozdrawiamy p. Agata i p. Kasia