ZAMIERZENIA NA MIESIĄC MAJ DLA GRUPY BIEDRONKI

W pierwszym tygodniu maja:

-będziemy rozpoznawać i nazywać wybrane owady

-biedroneczki poznają nowa technikę malowania za pomocą patyczków

-zapoznamy się z odgłosami owadów

-biedroneczki są w kropeczki przeliczenie do trzech, dodawanie o jeden

-poznamy życie pszczół i ich znaczenie w życiu człowieka

W drugim tygodniu maja:

-dzieci zapoznają się z różnymi zawodami

-nauczą się rozpoznawać figury geometryczne oraz klasyfikować według jednej cechy

-poznamy zawód kucharza oraz przedmioty potrzebne mu do pracy

-utrwalimy swoje imię i nazwisko

-zapoznamy się z pracą listonosza i rolą poczty w życiu człowieka

-poznamy prace strażaka, sprzęty wykorzystywane przez strażaków w trakcie pracy

W trzecim tygodniu maja:

-Moja rodzina- ugruntowanie pojęcia rodzina

-nauczymy się piosenki ’’Tęcza, tęcza…”

-wykonamy niespodziankę (praca plastyczno-techniczna) dla rodziców

-będziemy uczyć się wiersza o tacie i mamie

W czwartym tygodniu maja:

-porozmawiamy o życzliwości, dobroci, koleżeństwie wobec innych dzieci

-„Z muzyką jest weselej”-rozwijamy predyspozycje muzyczne, poczucie rytmu i tempa oraz pamięć muzyczną

-„Bańki mydlane”-zapoznamy się z właściwościami i zasadą powstawania baniek mydlanych

-wykonamy prace plastyczną „Wiatraczki” i będziemy obserwować kierunek siły wiatru

WAŻNE DATY:

• 14.05.2018 r. – czeka nas wycieczka autokarowa do Krainy Kreatywności „Akuku”   w Mikołowie. Dzieci będą miały okazję uczestniczyć w panelu edukacyjnym „Poznaj piękno drzewa”, które ma na celu zapoznanie z budową oraz znaczeniem drzew, pobudzeniem zainteresowań postaw proekologicznych. Ponadto dzieci zapoznają się ze zwierzętami hodowlanymi podczas wycieczki po „Rogatym Ranczu” oraz zaczerpną zabaw ruchowych na ekologicznym placu zabaw. Wyjazd o godzinie 9.15   a przyjazd około godziny 13.00. W tym dniu śniadanie będzie podane o godzinie 8.30 a obiad około godziny 13.00. Bardzo prosimy o załatwienie wszelkich formalności u pań nauczycielek z grupy do 11.05.2018 r.
  • 21.05.2018 r. kolejny koncert Młodej Filharmonii „Nutki, co w trójki się dobierają – dzieciom chętnie zaśpiewają”
  • 29.05.2018 r. o godzinie 12:00 zapraszamy wszystkie Mamusie i Tatusiów na Uroczysty Dzień Mamy i Taty w grupie Biedronki

Pozdrawiamy p. Agata i p. Kasia