WRZESIEŃ 2017

 

„Moja jesień ma zapach liści w starym parku.

Smakuje jak świeże leszczynowe orzechy.

Zachwyca pomarańczowymi zachodami słońca.

Rozrzuca wokół żołędzie, kasztany i uśmiechy...”

 

Rozpoczął się wrzesień i niedługo przyjdzie do nas jesień.

A co nas czeka we wrześniu?

 

„Jestem w przedszkolu”

Po wakacjach cieszymy się bardzo, że możemy się znowu razem spotkać i poznać nowych kolegów i koleżanki. Przypomnimy sobie wszystkie ważne zasady obowiązujące w naszym przedszkolu          i w naszej grupie. Postaramy się zawsze o nich pamiętać,             żeby było nam razem dobrze i miło.

„Bezpieczna droga do przedszkola”

W kolejnych dniach września przypomnimy sobie zasady ruchu drogowego, które powinien znać każdy przedszkolak. Porozmawiamy o roli policjantów, wykonamy sygnalizatory świetlne z kolorowego papieru i poznamy niektóre znaki drogowe.

 „Jesień w parku i w lesie”

W drugiej połowie września przywitamy jesień. Będziemy przyglądać się jesiennym drzewom i znalezionym pod nimi skarbom, które będziemy gromadzić w kąciku przyrody. Porozmawiamy o darach jesieni, będziemy podziwiać kolorowe liście i zastanowimy się  nad tym, jak można miło spędzić czas jesienią.

„Jesień w sadzie i w ogrodzie”

Pod koniec września będziemy mówić o owocach z jesiennych sadów. Dowiemy się również, dlaczego warto jeść owoce. Będziemy układać owocowe szeregi i segregować owoce              ze względu na ich kolory czy rodzaje.A ponadto:

W poniedziałek 11.09. 2017 r. na godzinę 10:45 wybieramy się    do Mediateki na spotkanie czytelnicze i warsztaty plastyczne         „Jak powstał ocean?”

W środę 20.09.2017 r. po obiedzie
wyruszymy do Teatru Małego w Tychach, aby poznać jego najbardziej tajemnicze zakamarki i dowiedzieć się więcej o pracy tych, których zazwyczaj
w teatrze nie widać.

W czwartek 21.09.2017 r. o godzinie 17:00
zapraszamy na pierwsze w tym roku zebranie,
które będzie dotyczyć najważniejszych kwestii organizacyjnych.
Ze względu na dużą ilość informacji, które chcemy Państwu przekazać, prosimy o obecność.

Z pozdrowieniami p. Małgosia i p. Basia