LISTOPAD

„W listopadzie, w listopadzie,
późny świt i wczesny zmrok.
Nagie drzewa stoją w sadzie,
rozkrzyczane stado wron.”Chociaż listopad wydaje się być szary i bury, to my nie zamierzamy się nudzić.

 „Kapie, kropi, mży” – W związku z tym, że w listopadzie często pada deszcz, zastanowimy się skąd on się bierze. Będziemy uważnie obserwować pogodę. Spróbujemy nazwać różne rodzaje deszczu oraz będziemy naśladować deszczowe dźwięki. Przy okazji spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, do czego deszcz jest nam potrzebny.

„Dbamy o zdrowie” - W kolejnym tygodniu listopada porozmawiamy o tym, jak powinniśmy dbać o zdrowie. Będziemy wybierać stroje odpowiednie do pogody, poznawać zasady zdrowego odżywiania. Przypomnimy sobie, co to znaczy dbać     o higienę oraz dlaczego tak ważne jest utrzymywanie porządku w otoczeniu i aktywne spędzanie wolnego czasu.

„Opiekujemy się zwierzętami” -  W kolejne listopadowe dni będziemy rozmawiać o zwierzątkach małych i dużych, domowych i dziko żyjących, milutkich i groźnych. Będziemy oglądać albumy o zwierzętach i zapoznamy się                       z przyrodniczymi ciekawostkami. Poopowiadamy też kolegom i koleżankom o naszych własnych zwierzakach
oraz o tym, jak należy o nie dbać.

„Tutaj rosły paprocie” – W ostatnich dniach listopada najpierw przeniesiemy się w czasy, gdy na ziemi żyły dinozaury. Spróbujemy zapamiętać niektóre ich nazwy. Następnie zastanowimy się komu i po co potrzebny jest węgiel i dlaczego nasz region jest z nim mocno związany. Poznamy też śląskie zwyczaje związane z Dniem Górnika.

 

A ponadto:WAŻNE DATY:

08.11.2017 r. (środa) Po obiedzie wybierzemy się na kolejne spotkanie do „Mediateki”,
które tym razem będzie dotyczyło patriotyzmu.


10.11.2017 r.(piątek) - wybieramy się do Szkoły Podstawowej nr 36, chcemy odwiedzić naszych starszych kolegów          i zobaczyć, jak to jest być uczniem.

17.11.2017 r. (piątek) –  po śniadaniu wybieramy się na spektakl „Opowieści z lodowej krainy”.
(Prosimy o załatwienie formalności u nauczycielek w grupie.)


22.11. 2017 r. (środa) o  godz. 12:30 – kolejny teatrzyk w naszym przedszkolu pt.: „Przygody Okruszka”.

16.11.2017 r. o godz. 17:00–  Serdecznie zapraszamy „Gumisie” z Rodzinami na „Gumisiowy wieczór poezji i magii” Będzie to okazja, aby wspólnie ze swoimi Bliskimi (Rodzicami? Rodzeństwem? Dziadkami?) pochwalić się i zaprezentować recytację wybranego wiersza lub sztuczkę magiczną. Mile widziane rekwizyty i stroje. Już nie możemy się doczekać tych wspaniałych wrażeń!