"Czy ten kwiecień ma źle w głowie?”

Proszę pana niech pan powie,
czy ten kwiecień ma źle w głowie?
Raz jest zdrowy, raz z katarem
i tak chodzi lat już porę.

Kwiecień ciepły, kwiecień zimny
czy wy o tym dzieciaki wiecie,
raz w kożuchu raz w sandałach jest
taki kwiecień plecień.

Proszę pani od pogody,
czy ten kwiecień nie chce zgody?
Sypie śniegiem, słońcem praży,
deszcz i burza też się zdarzy.

Kwiecień ciepły, kwiecień zimny
czy wy o tym dzieciaki wiecie,
raz w kożuchu raz w sandałach jest
taki kwiecień plecień.

I tydzień kwietnia „Dbamy o zdrowie”

Musimy zadbać  o kondycję, by nie dać się wiosennym przeziębieniom i infekcjom. Należy się zdrowo się odżywiać, przypomnimy sobie, które produkty są ważne, jakich produktów nie należy jeść w dużych ilościach i dlaczego - przypomnimy sobie  piramidę żywienia. Przypomnimy sobie części swojego ciała.

II tydzień kwietnia „W gospodarstwie”

Porozmawiamy o życiu na wsi, zwierzętach hodowlanych o ich domach.

III tydzień kwietnia „ Dbamy o ziemię”

Obserwować będziemy zmiany w środowisku przyrodniczym. Jak zmien na jest pogoda w kwietniu: raz temperatura jest prawie letnia, a czasami pada śnieg. Dowiemy się jaknależy segregować odpady, oszczędzać wodę.

IV tydzień kwietnia – „Nasze miasto”

Utrwalimy adres naszego zamieszkania. Wskażemy położenie naszego miasta na mapie Polski. Poznamy historię powstania miasta Tychy, jego herb,znane miejsca, architekturę.

WAŻNE DATY

17 kwietnia – zajęcia otwarte dla rodziców ( p. Małgosia)

23 kwietnia – Spotkanie z Młodą Filharmonią – „Kontrabas dźwięk z kropką łączy, ale muzyki tym nie kończy”;

24 kwietnia – godz. 12:00 – przedstawienie teatralne w przedszkolu: „Przygody Technoludka”;

25 kwietnia – wyjście na cykliczne spotkanie do Mediateki o 12.30

25 kwietnia – warsztaty plastyczne z rodzicami – Wiosenne impresje – zabawy z mydłem, godz. 17.00

30 kwietnia – zajęcia otwarte ( p. Basia)

Wychowawczynie  Gumisiów