Drodzy Rodzice Gumisiów!

W związku z popołudniowymi warsztatami plastycznymi „Wiosenne impresje”, które odbędą się w środę 25.04.2018 r. podajemy przepis na farbę mydlaną, która przyda się nam do tworzenia wiosennych arcydzieł.

Farba mydlana do malowania
– kostka szarego mydła
– gorąca  woda
– barwniki spożywcze lub nietoksyczne farby

Mydło ścieramy na tarce, zalewamy wrzątkiem i mieszamy. Dodajemy barwniki i dokładnie mieszamy. Ewentualnie można dodać mąkę w celu zagęszczenia. W zależności od proporcji wszystkich składników uzyskamy płynną farbę lub bardziej gęstą masę plastyczną. Niezależnie od efektu na pewno to, co otrzymamy przyniesie „Gumisiom” wiele radości.

Zapraszamy do radosnej twórczości. Prosimy o założenie ubrań, które mogą się nieco pobrudzić.

Z pozdrowieniami wychowawczynie „Gumisiów”