„Najweselsze, najzieleńsze
maj ma obyczaje.
W cztery strony - świat zielony
umajony majem!
Ciepły deszczyk każdą kroplą
rozwija dokoła
z pąków - kwiaty, z listków - liście,
z ziółek - bujne zioła.”

 

Wiosenne przebudzenie mamy już za sobą. Teraz to już wiosna w całej pełni i najpiękniejszy miesiąc – maj, dlatego w radosnym nastroju będziemy rozbudzać nasze różnorodne zainteresowania i zdobywać nowe doświadczenia.

Jestem Polakiem, Europejczykiem

W tych pierwszych dniach maja więcej niż zwykle słyszymy o Polsce i jej symbolach narodowych.  Porozmawiamy o nich również w przedszkolu. Poznamy ciekawe miejsca w Polsce i w Europie.

Bajki i baśnie

W kolejnym tygodniu porozmawiamy o baśniach i naszych ulubionych baśniowych bohaterach. Spróbujemy namalować baśniowy świat. A może nawet wymyślimy swoją baśń?

Książeczki z mojej półeczki

W następnych dniach przypomnimy sobie, jak należy dbać o książki i dlaczego warto po nie sięgnąć. Spróbujemy również uprzątnąć nasz książkowy kącik. A poza tym będziemy słuchać wielu ciekawych historii, które opowiadają w książkach nasi ulubieni autorzy.

Moi rodzice

Nadchodzący czas będzie również wypełniony przygotowaniami do Dnia Mamy i Taty. Porozmawiamy o szczególnej roli, jaką pełnią nasi ukochani rodzice w życiu każdego „Gumisia”. Opowiemy sobie o tym, czym na co dzień się zajmują i zastanowimy się, co sprawia im najwięcej radości. Spróbujemy określić, w których obowiązkach domowych moglibyśmy, chociaż troszkę im pomóc.

Święto dzieci

W ostatnich dniach maja zastanowimy się, czy wszystkie dzieci na świecie są takie same, co je łączy, a co różni. Czas upłynie nam również na wspólnych miłych zabawach grupowych. W końcu na wspólne harce w tym gronie pozostało nam już niewiele czasu.

A ponadto:

07.05.2018 r. – o godz. 9:40 p. Basia zaprasza rodziców na zajęcia otwarte.

08.05.2018 r. – o godz. 10:00 p. Justyna zaprasza rodziców na zajęcia otwarte z rytmiki.

14.05.2018 r. od godziny 8:00 będą wykonywane zdjęcia do tablo absolwentów, którymi już wkrótce staną się „Gumisie”. Prosimy o obecność i elegancki strój.

21.05.2018 r. kolejne spotkanie z muzykami Filharmonii Śląskiej, tym razem „Nutki, co w trójki się dobierają, dzieciom chętnie zaśpiewają”.

02.06.2018 r. – już teraz zapraszamy „Gumisie” i ich rodziny na „ Gumisiowy Rodzinny Rajd Rowerowy”. Zbiórka o godzinie 12:00 pod przedszkolem. A następnie na festyn w ogrodzie przedszkolnym.

13.06.2018 r. – planujemy uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie „Gumisiów” z przedszkolem połączone ze świętowaniem Dnia Mamy i Taty.