PAŹDZIERNIK
„Jaskółeczki nie czekały
na jesieni przyjście.
Lecieć chciałyby za nimi
kolorowe liście.
Lecz tymczasem pozostają
w wyzłoconym lesie,
aby pięknie wyglądała
złota polska jesień.”


Co się kryje w lesie jesienią?” –To dzięki jesieni możemy obserwować wiele zmian w środowisku przyrodniczym i wykorzystywać je jako inspiracje do organizowania zabaw badawczych, muzycznych czy plastycznych. Wykonamy ciekawe prace plastyczne – przyniosę dary jesieni: liście, jarzębinę, kawałki sznurków i co mi się kojarzy
z jesienią.. Będziemy poznawać charakterystyczne cechy jesieni i dostrzegać jej piękno także podczas licznych spacerów, gdy pogoda dopisze.


Jesień w sadzie i ogrodzie”
Będziemy poznawać różne owoce i warzywa oraz ich wpływ na nasz zdrowie. Już wiemy, że mają duuużo witamin i staramy się zjadać sałatki i surówki znajdujące się na naszym talerzyku podczas obiadu.

Porozmawiamy również o robieniu zapasów na zimę, zastanowimy się dlaczego to takie ważne. Sami zrobimy przetwory – przyniosę owoc lub słoiczek (6.10.2017)

Bawimy się w teatr i przygotowujemy inscenizację wierszyka „Pan pomidor” Jana „Brzechwy oraz wiersza B. Wrzesień „Jesienne liście” którą to przedstawimy dzieciom z innych grup oraz emerytowanym pracownikom naszego przedszkola.

W trosce o nasze zdrowie i samopoczucie dowiemy się wielu ciekawych rzeczy na ten temat.

Dowiemy się, co to jest Piramida żywienia, po co nam jest jedzenie i jakie produkty najlepiej jeść, aby szybko i zdrowo rosnąć. Poznamy walory odżywcze owoców i warzyw. Sprawdzimy, gdzie znajdują się witaminy

Deszczowa tematyka będzie okazją do prowadzenia ćwiczeń artykulacyjnych na podstawie pytania „Co robi deszcz?”, rozmów na temat odpowiedniego ubioru dostosowanego do pogody, dowiemy się jak się ubierać podczas jesiennych zabaw i spacerów, aby nie skończyły się katarem. Temat Deszczu dostarczy nam zabaw matematycznych z kropelkami oraz śpiewania jesiennych kołysanek.

Planujemy spotkanie z Rodzicami w przedszkolu i wspólne warsztaty warzywne.

O dokładnym terminie poinformujemy wkrótce.

2 października 2017 r. w poniedziałek rozpoczynamy pierwszym koncertem w przedszkolu cykliczne spotkania muzyczne z muzykami Filharmonii Śląskiej. Prosimy o odpowiedni stój na tę okoliczność.

4.10.2017 – konsultacje z psychologiem p. Jaźwą 13:45 do 15:459 (zapisy w szatni)

5.10.2017- konsultacje indywidualne dla Rodziców 13:00 – 14:00 (p. Edyta)

6.10.2017- konsultacje indywidualne dla Rodziców 15:30 – 16:30 (p. Ewa)

11.10.2017 – Teatrzyk w przedszkolu „Przyjaźń to skarb” 12:30

12.10.2017 – Zajęcia otwarte dla Rodziców o 9:30 przeprowadzi p. Ewa

24 i25.10.2017 – warsztaty Akademii Zdrowego Uśmiechu wraz z pokazem multimedialnym

Pozdrawiamy
p. Edyta, p. Ewa