LISTOPAD 2017   

                                              

„Ludzie listy piszą, zwykłe, polecone…” W pierwszym tygodniu listopada porozmawiamy o pracy listonosza, znaczenia poczty w naszym życiu. Przygotujemy koperty z niespodzianką i wybierzemy się na pocztę, aby je nadać. Sprawdzimy też, jakie są inne sposoby na przekazanie wiadomości.

 

2 listopad 2017 r. (czwartek) godzina 13:00 do 14:00 konsultacje indywidualne dla Rodziców p. Edyta

 

3 listopad 2017 r. (piątek) godzina 15:30 do 16:30 konsultacje indywidualne dla Rodziców p. Ewa
 
            „Kapie, kropi, mży”. Drugi tydzień listopada upłynie nam pod znakiem deszczowej, jesiennej pogody. Deszcz będzie przewodnikiem po zabawach muzycznych oraz plastycznych. Zapoznamy się ze zjawiskami atmosferycznymi występującymi jesienią (deszczem, mgłą, wiatrem…). Poznamy właściwości wody, jej znaczenie dla życia, dowiemy się, czemu należy ją pić tylko przegotowaną.
 
            „Dbamy o zdrowie”. W trzecim tygodniu listopada dowiemy się, jak przy niesprzyjającej aurze możemy zachować zdrowie. Po wysłuchaniu utworu Joanny Myślińskiej „Bitwaz zarazkami” porozmawiamy jak dbać o czystość i zdrowie. Ustalimy, jak odpowiednio ubierać się do pogody, jak wspomóc organizm jedząc zdrowe przekąski czy uprawiając sport.

 

            W czwartym tygodniu listopada dowiemy się, jak zaradzić kłopotom Burka 
z podwórka z opowiadania Lucyny Krzemienieckiej. Porozmawiamy
o tym, jak dbać o zwierzęta, zarówno te nasze domowe, jak i dzikie. A po wysłuchaniu bajki Anny Bayer o Agatce i Baltazarze dowiemy się, że zwierzęta także mają uczucia – tęsknią, cieszą się na nasz widok, są smutne, a nieraz też cierpią.

 

22 listopada 2017 r. (środa) wybierzemy się do Muzeum Zamkowego w Pszczynie na poszukiwania „Czasu na zamku – szukamy zegarów”. Szczegóły wkrótce.
 
22 listopada 2017 r. (środa) o godzinie 12:30 obejrzymy w przedszkolu teatrzyk
pt. „Przygody okruszka”
 
24 listopada 2017 r. (piątek) o godzinie 12:30 spotkamy się z panem Zygmuntem Kwapisiem – leśniczym z Nadleśnictwa Kobiór (w tym dniu przekażemy dla zwierząt leśnych zebrane przez dzieci kasztany i żołędzie – zachęcamy do spacerów, podczas których zbierzecie kasztany i żołędzie)
 
            Piąty tydzień listopada przeniesie nas w czasie, gdzie kiedyś rosły paprocie, przechadzały się dinozaury i powstawał węgiel. Poznamy „Węglową rodzinkę”
z wiersza Marii Terlikowskiej. Zapoznamy się z ciężką pracą w kopalni, dowiemy się, do czego potrzebny jest węgiel, tak ciężko wydobywany przez górników. Sprawdzimy, jakie instrumenty możemy spotkać w orkiestrze górniczej. Spotkamy się z górnikiem, poznamy jego mundur galowy.
 
29 listopada 2017 r. (środa) o godzinie 16:00 zapraszamy Rodziców z dziećmi na zabawy Andrzejkowe w Sali „Kotków”                      


Pozdrawiają p. Edyta i p. Ewa