GRUDZIEŃ 2017                                                                 


W pierwszym tygodniu grudnia będziemy wypatrywać sań Świętego Mikołaja. Porozmawiamy o prezentach, które chcielibyśmy dostać. Zaprojektujemy worek na prezenty. Metodą orgiami płaskiego z kół zrobimy portret Mikołaja. A w dniu imienin ulubionego Świętego wszystkich dzieci zaśpiewamy dla niego piosenkę.

1.12.2017r. – konsultacje indywidualne dla Rodziców 15:30 – 16:30 p. Ewa

4.12.2017r. – Spotkanie z Młodą Filharmonią „Klarnet z akordeonem w duecie oprowadzą po ósemkowym świece”

6.12.2017r. – Spotkanie z Mikołajem –  prosimy, aby w tym dniu dzieci były ubrane na czerwono, w miarę możliwości także w mikołajową czapkę  

7.12.2017r. –  konsultacje indywidualne dla Rodziców 13:00 – 14:00 p. Edyta

W drugim tygodniu  grudnia porozmawiamy o tym, jak możemy zimą pomóc zwierzętom leśnym, ptakom w parkach i ogrodach w oparciu o opowiadanie
„O zziębniętym Elemelku, pustym brzuszku i rondelku” H. Łochockiej. Poznamy różnego rodzaju ptaki, które będą zaglądać do przedszkolnych karmników – zbierzemy w sali pokarm dla nich, aby podczas zimowych spacerów dosypywać ptakom ich przysmaki.

12.12.2017r. – Spotkanie z Górnikiem – godzina 9:30

12.12.2017r. konsultacje indywidualne dla rodziców z psychologiem p. Jaźwą z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej 13:45 – 15:45

            13.12.2017r. –  godzina 12:30 - teatrzyk w przedszkolu pt. „Strach ma wielkie oczy”

            14.12.2017r. – upieczemy świąteczne pierniczki

15.12.2017r. – spotkanie choinkowe z Rodzicami i dziećmi (ozdabianie pierniczków, ubieranie choinki, wspólne kolędowanie) godzina 16:00

            W trzecim tygodniu grudnia przybliżymy sobie tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia w oparciu o wiersz „Wieczór wigilijny” D. Kossakowskiej.  Będziemy śpiewać kolędy, zrobimy kartki świąteczne dla najbliższych oraz ozdoby choinkowe. Usiądziemy do wspólnej wigilii, połamiemy się opłatkiem…

            20.12.2017r. – Wspólna Wigilia całego Przedszkola

            W czwartym tygodniu grudnia porozmawiamy o  nowej porze roku – zimie. Wybierzemy się na zimową wycieczkę do parku. Będziemy obserwować zimową przyrodę, poszukamy oznak zimy. Zaczniemy przygotowania do nadejścia Nowego Roku i związanej z nim cykliczności pór roku, miesięcy, dni.

A w święta. Niech się snuje kolęda.
I gałązki świerkowe. Niech wam pachną na zdrowie.
Wesołych Świąt!


Pozdrawiają p. Edyta i p. Ewa