STYCZEŃ 2018 KOTKI


Prąd elektryczny

Dowiemy się jak wykorzystuje się prąd elektryczny w codziennym życiu i jak należy obchodzić się z urządzeniami, które są tym prądem zasilane. Rozwiązując zagadki i układając puzzle przeniesiemy się w odległe czasy, by porównać urządzenia elektryczne dawniej i dziś. Zapewne każdy przedszkolak chciałby się dowiedzieć jak oświetlano kiedyś domy.

Zabawy na śniegu

Dowiemy się jak bezpiecznie i zdrowo bawić się na śniegu. Jeśli śniegiem sypnie.. wybierzemy się na spacer i pobawimy się w terenie. Zobaczymy jakimi zjawiskami atmosferycznymi cechuje się zima i co można zaznaczyć na naszym kalendarzu pogody. Zrobimy doświadczenia ze śniegiem, soplami itp.

Moja rodzina

Porozmawiamy sobie o naszych rodzinach, o tym jaka jest dla nas ważna. Dowiemy się jak kiedyś bawili się nasi dziadkowie, jak teraz możemy spędzać z nimi czas. Wiemy, że bardzo ważną rolę w naszym życiu pełnią dziadkowie i już szykujemy się do uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka

Karnawał

Będziemy rozmawiać o karnawale i związanym z nim zwyczajach . Zorganizujemy ruchowe, taneczne oraz zabawy z balonami.. Będziemy porównywać wielkości balonów i nazywać ich kolory. Wykonamy barwne karnawałowe maski, posłużą nam one do dalszej zabawy w teatr.

„Chronimy dzieci”

Będziemy rozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w sieci, o tym, że nie wolno ufać nieznajomym oraz o dobrym i złym dotyku. Przypomnimy również zasady bezpiecznego zachowania w grupie.


Dalej bierzemy udział i realizujemy w program Aqafresh i „Klub Zdrowego Przedszkolaka”


.Ważne daty:


03.01.2018 – wyjście do Szkoły Niepublicznej „Otwarte okno” – oglądanie przygotowanych przez uczniów jasełek.
04.01.2018 – wycieczka do żywej szopki przy parafii św. Franciszka i Klary w Tychach.
4.01.2018 – konsultacje dla rodziców (p. Edyta) 12:30 -13:30
5.01.2018- konsultacje dla rodziców (p.Ewa) 15:30 – 16:30
17.01.2018 – Warsztaty zimowe dla Rodziców i dzieci 16:00
19.01.2018 – zajęcia nauki pierwszej pomocy
22.01 2018 – BAL PRZEBIERAŃCÓW pod hasłem „KARNAWAŁOWE ZOO”.
24.01.2018 - SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA GODZINĘ 10.30 WSZYSTKIE BABCIE I DZIADKÓW NA UROCZYSTE SPOTKANIE Z OKAZJI ICH ŚWIĘTA.


Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc i wsparcie w organizacji KIERMASZU ŚWIĄTECZNEGO

p.Edyta,p.Ewa