LUTY 2018

W pierwszym tygodniu lutego wybierzemy się w „KOSMOS”. Odwiedzimy nasz Układ Słoneczny, poznamy nazwy wszystkich planet i będziemy przeliczać
w zakresie 8. Wyruszając na Księżyc poznamy nowe wyrazy: kosmonauta, kapsuła, stan nieważkości.
W naszej kosmicznej podróży spotkamy także ufoludki, które sportretujemy. Dowiemy się kim był Mikołaj Kopernik i czym zasłużył się dla ludzkości.

Drugi tydzień lutego przeniesie nas w egzotyczną podróż, gdzie poznamy zwierzęta żyjące m.in. na sawannie. Wykonamy na jej temat makietę. Dowiemy się, gdzie
w Polsce możemy takie zwierzęta spotkać. Będziemy rozwiązywać zagadki, lepić nasze ulubione zwierzęta egzotyczne z plasteliny, a także skonstruujemy grę planszową pn.: „Wesołe zabawy zwierząt”.

12.02.2018 (poniedziałek) czeka nas Hokejowy turniej rodzinny – wybierzemy się na lodowisko, aby dopingować przedszkolnych hokeistów i ich rodziców.

14.02.2018 (środa) na godzinę 16:00 zapraszamy na Walentynkowe warsztaty plastyczne – popołudniowe spotkanie z dziećmi i rodzicami

15.02.2018 (czwartek) kolejny sportowy dzień Turniej hokejowy – po raz drugi wybierzemy się na lodowisko, aby dopingować naszych przedszkolnych hokeistów

16.02.2018 (piątek) w godzinach 10:00 – 10:30 w ramach realizacji programu Śląska Sieć Szkół Promujących Zdrowie czeka nas spotkanie z Policjantem

W trzecim tygodniu lutego porozmawiamy o tym jak „DBAMY O ZDROWIE NA PRZEDWIOŚNIU”. Na podstawie wiersza Anny Surowiec dowiemy się jak być zdrowym. Utrwalimy zasady higieny, w tym mycia zębów, dbania o ciszę, potrzeby odpoczynku, a także porządku wokół nas. Sprawdzimy jak wpływa na zdrowie odpowiednia dieta oraz ruch na świeżym powietrzu.

19.02.2018 (poniedziałek) godzina 9:30 czeka nas Spotkanie z Młodą Filharmonią pn.: „Drobne dźwięki rozsypane w gitarze brzmią jak zaczarowane”

A w ostatnim tygodniu przygotujemy się na przedwiosenną, marcową pogodę. Będziemy obserwować jej charakterystyczne zjawiska (mgła, deszcz, wiatr itp.). Wytłumaczymy sobie stare, ludowe porzekadło „W MARCU JAK W GARNCU”. Na podstawie opowiadania E. Szelburg – Zarembiny dowiemy się, gdzie przed wiosną uciekał bałwanek.

Pozdrawiają „Kotki” z p. Edytą i p. Ewą