W pierwszym tygodniu kwietnia wyślemy nasze zabawki na… urlop. Będzie to czas naszej kreatywnej pracy – z różnorodnych materiałów spróbujemy wykonać nowe, ciekawe zabawki. Przypomnimy sobie stare, dobre zabawy kołowe. Porozmawiamy
o naszych ulubionych zabawkach i zabawach.

 

03.04.2018 r. (wtorek) „W cieniu łopianowego liścia” – przedstawienie teatralne
w przedszkolu.

 

05.04.2018 r. (czwartek) konsultacje indywidulane z rodzicami p. Edyta 13:00 – 14:00

 

06.04.2018 r. (piątek) konsultacje indywidualne z rodzicami p. Ewa 15:30 – 16:30

 

         W drugim tygodniu kwietnia zajrzymy do gospodarstwa wiejskiego. Dowiemy się jakie zwierzęta spotkamy na wsi, jakie tworzą rodziny, gdzie mieszkają i do czego służą człowiekowi. Będziemy nazywać poszczególne zwierzęta i ich młode, przeliczymy dzieci, będziemy naśladować mowę zwierząt i ptaków.

 

         W trzecim tygodniu kwietnia porozmawiamy o zwierzętach zamieszkujących Polskę, szczególnie tych pod ochroną: żubrze, jeżu, wilku, puchaczu zwyczajnym
i dzięciole. Dowiemy się, co to znaczy być pod ochroną.
Co może zrobić człowiek, aby ocalić zagrożone wyginięciem zwierzęta. Podsumowując temat stworzymy gazetkę tematyczną. Prosimy o przyniesienie materiałów o zwierzętach i roślinach chronionych w Polsce – także takich do wykorzystania w w/w gazetce.

 

         Czwarty tydzień kwietnia przeniesie nas w świat bajek i baśni. Spróbujemy odgadnąć poszczególne bajki po ich atrybutach. Na bazie znanych nam utworów pobawimy się w teatr. Wybierzemy naszego ulubionego bohatera i namalujemy go farbami plakatowymi.

 

23.04.2018 r. (poniedziałek) spotkanie z Młodą Filharmonią – „Kontrabas dźwięk
z kropką łączy, ale muzyki na tym nie kończy”

 

24.04.2018 r. (wtorek) „Przygody Technoludka” – przedstawienie teatralne
w przedszkolu godzina 12:00

 

Już wkrótce dodatkowe ważne informacje!!!

Pozdrawiamy p. Edyta i p. Ewa