"ZABAWY BADAWCZE”.

 

Poznamy właściwości wody, soli i proces parowania. Zrobimy wulkan z piany. Dowiemy się jak ocet wpływa na skorupę jaj.

 

„JESTEM POLAKIEM I EUROPEJCZYKIEM”

 

Będziemy opisywać miejsca, w których mieszkamy, przypomnimy sobie nazwę i herb naszego miasta. Odpowiemy sobie na pytanie „Co to jest Polska?”, zaznaczymy na mapie jej najważniejsze miejsca: nasze miasto i stolicę. Przyswoimy poprzez wykonanie prac plastycznych godło i flagę Polski. Znajdziemy Polskę na mapie Europy i przybliżymy sobie znaczenie Unii Europejskiej.

 

„DBAMY O ZIEMIĘ

 

Chcemy czuć się odpowiedzialni za środowisko, w którym żyjemy, dlatego poznamy skutki złego postępowania człowieka w stosunku do środowiska przyrodniczego i dowiemy się jak zmienić złe nawyki. Dowiemy się dlaczego tak ważna jest w naszym życiu woda i jak ją oszczędzać. Przypomnimy sobie jak segregować śmieci.

 

„NASZA RODZINA”

 

Porozmawiamy o szczególnej roli jaką pełnią rodzice w życiu każdego dziecka. Opowiemy sobie o tym czym na co dzień się zajmują, zastanowimy się co sprawia im największą radość. Pomyślimy też o tym, w których obowiązkach możemy im chociaż troszeczkę pomóc. Przygotujemy się do Święta Mamy i Taty.

 

„ZABAWY SENSORYCZNE”

 

Będziemy poznawać świat za pomocą różnych zmysłów: wzroku, dotyku, węchu i smaku.
Przedstawimy dzieciom z innych grup teatrzyk pt. „Baba Jaga u dentysty”

 

Ważne daty:

 

8 maja 2018 r. (wtorek) - wyjazd do Teatru Żelaznego w Katowicach - Piotrowicach na przedstawienie pt. „Złota rybka”. Przypominamy, że śniadanie w tym dniu o godzinie 7.30. Wszelkich formalności należy dokonać u wychowawczyń grupy do dnia 07.05.2018 r.

 

16 maja 2018 r. (środa) – teatrzyk w przedszkolu pt. „Nowe przygody Koziołka Matołka”.

 

18 maja 2018 r. (piątek) godzina 10:00 – zapraszamy rodziców na zajęcia otwarte, które poprowadzi p. Edyta.

 

21 maja 2018 r. (poniedziałek) - spotkanie z Młodą Filharmonią pt.: „Nutki co w trójki się dobierają – dzieciom chętnie zaśpiewają”.

 

25 maja 2018 r. (piątek), godzina 16.00 – serdecznie zapraszamy Wszystkich Rodziców na spotkanie z okazji DNIA MAMY I TATY

 

Pozdrawiamy p. Edyta, p.Ewa