CZERWIEC 2018   

                             

            W pierwszym tygodniu czerwca porozmawiamy na temat „Święta Dzieci”, dowiemy się, jak świętują dzieci na wszystkich kontynentach, co kochają i jak wyglądają. Przedstawimy w formie rysunku nasze ulubione zabawki. Poznamy jakie prawa mają dzieci na całym świecie.

 

05.06.2018 r.(wtorek) spotkanie edukacyjne ze Strażą Pożarną godzina 10:00

 

07.06.2018 r. (czwartek) po śniadaniu wyście do biblioteki – filia nr 5

 

07.06.2018 r. (czwartek) konsultacje indywidualne z rodzicami p. Edyta
12:30 – 13:30
 
08.06.2018 r. (piątek) Letnia Olimpiada Przedszkolaków (szczegóły wkrótce)

  

08.06.2018 r. (piątek) konsultacje indywidualne z rodzicami p. Ewa 15:30 – 16:30
 

            W drugim tygodniu czerwca posłuchamy „Muzyki wokół nas”. Poznamy życie
i twórczość polskiego kompozytora znanego na całym świecie – Fryderyka Chopina. Słuchając utworów naszego kompozytora wykonamy ilustrację plastyczną, ruchową
a także instrumentalną prezentowanej muzyki. Samodzielnie wykonamy instrument perkusyjny. Podczas spacerów po okolicy przedszkola posłuchamy, czy muzykę tworzą tylko instrumenty.

 

11.06.2018 r. (poniedziałek) o godzinie 16:00 odbędzie się zebranie rodziców
w sprawie wyjazdu na mini Zielone Przedszkole.

 

            W trzecim tygodniu czerwca porozmawiamy o tym „Czym podróżujemy”. Nazwiemy różne pojazdy i określimy dokąd można nimi dojechać. Opowiemy kolegom, jakimi środkami transportu już podróżowaliśmy. Zbudujemy pociąg z pudełek. Prosimy Rodziców o dostarczenie pudełek np. po lekach, chusteczkach, zapałkach. Wybierzemy się w „Ciekawą podróż” podczas zabawy rytmicznej do muzyki Damiana Zalewskiego.

 

18.06.2018 r. (poniedziałek) Spotkanie z Młodą Filharmonią – „Baletowymi krokami Dziadek do orzechów żegna się z nami”.         
                                             

20.06. – 22.06.2018 (środa-piątek) – wyjazd do Zawoi na mini Zielone Przedszkole

 

            Czwarty tydzień czerwca przeniesie nas w słoneczny czas „Wakacji”. Podczas przedwakacyjnych spotkań opowiemy sobie, gdzie można spędzić wakacje – zobaczymy morze, góry, jeziora, lasy i rzeki. Dowiemy się, jak bezpiecznie wypoczywać. Podzielimy się z kolegami naszymi wakacyjnymi planami. Pożegnamy przedszkole i ruszymy w świat…

 

Morze, góry, las i rzeka;
Wszystko to już na nas czeka.
Bo zaczęło się już lato
Jedźmy mamo, jedźmy tato.

 

Udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji życzą „Kotkom” p. Edyta i p. Ewa