GRUPA „KUBUSIE”
ZAMIERZENIA – LISTOPAD 2017


        W pierwszym tygodniu listopada poświęcimy uwagę pracy listonosza i pocztowców. Będziemy wzbogacać słownictwo takimi pojęciami jak: list polecony, zwykły, ekspresowy, adresat, nadawca, kod pocztowy, adres. Rozmawiać będziemy o różnych sposobach przekazu informacji. Podejmiemy próbę „napisania” listu za pomocą rysunku do rodziców. Wykonamy też kopertę – ważna tu będzie umiejętność cięcia po linii, składania i sklejania kartki. Przy sprzyjającej pogodzie zrobimy sobie wycieczkę na pocztę. Pod koniec tygodnia zapoznamy się z utworem A. Vivaldiego „Jesień” z cyklu „Cztery pory roku”. Nasze efekty będzie można zobaczyć na gazetce z pracami dzieci.

          Deszcz, wiatr, mgła… to zjawiska atmosferyczne występujące jesienią. To tą tematyką zajmiemy się w drugim tygodniu. Odgadywać będziemy za pomocą obrazków symbole jesiennej pogody. Wysłuchamy wiersza A. Bayer „Deszczowa muzyka” – dzięki niemu łatwiej będzie rozpoznać uroki jesiennej pogody. Będziemy obserwować pogodę za oknem i spacerować po okolicy. Deszcz jest częstym zjawiskiem występującym jesienią a z deszczem związana jest woda. W związku z tym wykonamy zabawy badawcze omawiając właściwości wody. Zapoznamy się z pojęciami: walor malarski i pejzaż. Będziemy się też uczyć tańca ze wstążką do muzyki „Taniec rosyjski” P. Czajkowskiego.
 
           W kolejnym tygodniu powtarzamy temat o zdrowiu, ale bardziej skupimy się w temacie dbania o zdrowie. Zajmiemy się sprawnością fizyczną, zdrowym odżywianiem, ubieraniem się odpowiednio do warunków pogodowych, dbaniem o higienę i porządek.

 

           W czwartym tygodniu zajmiemy się opieką nad zwierzętami Wysłuchamy opowiadania L. Krzemienieckiej „Kłopoty Burka z podwórka”. Zapoznamy się z teatrem cieni i potrzebnymi rekwizytami, jako formą przedstawienia utworu literackiego. Porozmawiamy o zwierzętach domowych i dziko żyjących. Wizerunki tych zwierząt będziemy lepić z gliny.

 

       W ostatnim – piątym tygodniu będziemy wykonywać zwierzęta z papieru (origami), rysować węglem i kredkami świecowymi, a także wydzierać z kolorowego papieru postać dinozaura.

     
WAŻNE DATY:

07.11.17 – spotkanie biblioteczne z p. Anią z Miejskiej Biblioteki Publicznej
                  z Filii nr 5


08.11.17 – zajęcia otwarte „Jesienne drzewo” godz. 16:00

09.10.17 - konsultacje indywidualne dla rodziców od 13:00 do 14:00 (p. Ula)

22.11.17 – spektakl teatralny „Przygody Okruszka”


Urszula Święcicka
Jagoda Burmer