GRUPA „KUBUSIE”
ZAMIERZENIA – GRUDZIEŃ 2017
 
„Dzwonią dzwonki la, la, la,
i Mikołaj w sople gra,
wykrzykuje ho, ho, ho,
ma prezentów sto.”            W pierwszym tygodniu grudnia spotkamy się ze św. Mikołajem. To będzie tydzień zabaw ruchowych i zabaw plastycznych, cieszenia się z otrzymania prezentów.

            „Zwierzęta zimą” to kolejny temat tygodnia grudnia. Porozmawiamy o tym, jak należy opiekować się zwierzętami zimą, dokarmiać je. Poznamy terminy: paśnik, leśniczy. Będziemy lepić z plasteliny zwierzęta leśne. Wykonamy pracę plastyczną techniką origami wg wzoru, wytniemy elementy i nakleimy je na kartkę. Zapoznamy się z nową figurą geometryczną: owal. Wysypiemy ziarna do karmnika w przedszkolnym ogrodzie, a także poszukamy śladów ptaków na śniegu.

            Trzeci tydzień poświęcimy Świętą Bożego Narodzenia. Wykonamy ozdoby choinkowe. Ubierzemy choinkę, a także dekorować będziemy pierniki. Będą zabawy matematyczne związane z ozdobami choinkowymi. Rozmawiać będziemy o tradycjach związanych ze świętami, śpiewać kolędy. Przy wspólnym stole podzielimy się opłatkiem, złożymy życzenia i wspólnie pokolędujemy.

             W ostatnim tygodniu porozmawiamy o zimie. Ulepimy bałwana i pobawimy się na śniegu. Pod koniec tygodnia posłuchamy treści opowiadania L. Krzemienieckiej „O Nowym Roku i młynarzu Sylwestrze”.

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia,
pomyślnego Nowego Roku,
a także wielu miłych chwil spędzonych w gronie najbliższych
życzy grono pedagogiczne Przedszkola.


WAŻNE DATY:

04.12.2017r. – spotkanie z Młodą Filharmonią „Klarnet z akordeonem w duecie oprowadzą po ósemkowym świecie”

06.12.2017r. – spotkanie z Mikołajem

06.12.2017r. – spotkanie biblioteczne z p. Anią z Miejskiej Biblioteki Publicznej z Filii nr 5

12.12.2017r. – spotkanie z Górnikiem – godz. 9:30

12.12.2017r. – spotkanie z Panią psycholog I. Jaźwą – godz. 13:45-15:45

13.12.2017r.  – teatrzyk pt. „Strach ma wielkie oczy” – godz. 12:30

13.12.2017r. – ozdabianie pierników z Rodzicami, godz. 17:00

20.12.2017r. – Wspólna Wigilia całego Przedszkola
Urszula Święcicka
Jagoda Burmer