Grupa „Kubuś Puchatek”

Zamierzenia – STYCZEŃ 2018 ROK           

W pierwszym tygodniu stycznia dowiemy się jak wykorzystuje się prąd elektryczny w codziennym życiu i jak należy obchodzić się z urządzeniami, które są tym prądem zasilane. Rozwiązując zagadki i układając puzzle przeniesiemy się w odległe czasy, by porównać urządzenia elektryczne dawniej i dziś. Zapewne każdy przedszkolak chciałby się dowiedzieć jak oświetlano kiedyś domy.           

W drugim tygodniu, w oczekiwaniu na upragniony przez dzieci śnieg przypomnimy sobie zasady zachowania się podczas zabaw zimowych. A jeśli pogoda pozwoli ruszymy w teren. Będziemy liczyć bałwanki, utrwalimy znajomość cyfr od 1 do 7. Poznamy znaki matematyczne +, -, = . Jak zwykle wykonamy portret bałwana używając elementów z kolorowego papieru i farb plakatowych. Oglądanie ilustracji przedstawiających zimowe górskie pejzaże będzie inspiracją do wykonania pracy plastycznej pt. „Zima w górach”. W oczekiwaniu na zimową przejażdżkę saniami czyli kulig nauczymy się piosenki pt. „Dzwonki sań”. Poznamy również życie ludzi na dalekiej północy.           

Trzeci tydzień poświęcimy rodzinie. Przypomnimy sobie co to drzewo genealogiczne, porozmawiamy o roli jaką pełnią w naszym życiu dziadkowie i w tajemnicy będziemy przygotowywali się do uroczystości z okazji święta babci i dziadka.

Kolejny tydzień rozpoczniemy zabawą karnawałową. Zabawie noworocznej  poświęcimy również kilka następnych dni. Wykonamy  zabawne maski, zorganizujemy  zabawy z balonami. A wszystko to po to, by radośnie spędzić czas z kolegami, którzy wrócili do przedszkola po dłuższej nieobecności. Oczywiście w przedszkolu zabawa zawsze się łączy z nauką. Będziemy więc porównywać wielkości balonów i nazywać ich kolory. Spróbujemy coś wyciąć by ozdobić karnawałową maskę. Później zatańczymy w kole i parami aby usprawnić umiejętność szybkiego reagowania na sygnał nauczyciela.

„Chronimy dzieci”  to kolejny temat realizowany w naszej grupie. Będziemy rozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w sieci, o tym, że nie wolno ufać nieznajomym oraz o dobrym i złym dotyku. Przypomnimy również zasady bezpiecznego zachowania w grupie.

.Ważne daty:

  • 03.01. 2018 – wyjście do Niepublicznego Przedszkola „Otwarte okno” – oglądanie przygotowanych przez kolegów jasełek.
  •  04.01.2018 – wycieczka do żywej szopki przy parafii św. Franciszka i Klary w Tychach.
  • 22.01 2018 – BAL PRZEBIERAŃCÓW pod hasłem „KARNAWAŁOWE ZOO”. POCZĄTEK ZABAWY GODZINA 9.30, ZAKOŃCZENIE 12.00. ŚNIADANIE W TYM DNIU O GODZINIE 8.45.
  •  25.01.2018 -  SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA GODZINĘ 13.00 WSZYSTKIE BABCIE I DZIADKÓW NA  UROCZYSTE SPOTKANIE Z OKAZJI ICH ŚWIĘTA.
Serdecznie dziękuję rodzicom za pomoc w organizacji ŚWIĄTECZNEGO KIERMASZU

W nowym roku życzę Wszystkim zdrowia, pomyślności i spełnienia marzeń.

Ula Święcicka.