GRUPA „KUBUŚ PUCHATEK”

            ZAMIERZENIA – LUTY 2018           

KOSMOS – to jeden z tych tematów, który  przedszkolaki lubią najbardziej. Będziemy się nim zajmować w drugim tygodniu ferii. Przypomnimy sobie czym jest Układ Słoneczny a dzięki naszej wyobraźni odbędziemy podróż na księżyc wymyśloną przez nas rakietą. Wzbogacimy nasz słownik o nowe wyrażenia związane z omawianą tematyką np. stan nieważkości, kapsuła, spadająca gwiazda. Nauczymy się piosenki „Kosmiczne marzenia”. Wykonamy kosmiczny pojazd z surowców wtórnych i porozmawiamy o postaciach zwanych ufoludkami, w wolnej chwili spróbujemy zrobić ich portret.           

W drugim tygodniu będziemy poznawać zwierzęta egzotyczne. Niby znane ale zawsze chętnie o nich mówimy i ciągle dowiadujemy się o nich czegoś nowego. Tym razem będzie więcej o sawannie. Będą zagadki, lepienie zwierząt z plasteliny i coś czego chyba nie było, stworzymy grę planszową tematyczną „Wesołe zwierzęta”.          

W trzecim tygodniu dowiemy się jak dbać o zdrowie na przedwiośniu. Postaramy się uzmysłowić dzieciom, że nasze zdrowie zależy również od czystości wokół nas (dbamy o porządek w naszym pokoju i sali przedszkolnej), a także od przestrzegania higieny narządów zmysłu (nie krzyczymy kolegom do ucha, nie siedzimy zbyt długo przed telewizorem czy komputerem, nie wkładamy drobnych elementów do nosa itp.).Wspólnie ustalimy, dlaczego nie lubimy brudasów i co robić by nimi nie być. Przypomnimy sobie o ogromnym znaczeniu ruchu na świeżym powietrzu. Dużo uwagi poświęcimy właściwej diecie i dowiemy się dlaczego nie należy kaprysić w przedszkolu podczas posiłków. Na koniec poznane zasady sprzyjające zdrowiu wyrazimy w rysunku.

A w ostatnim tygodniu przybliżymy sobie znaczenie przysłowia „W marcu jak w garncu”. Marzec daje poczucie zbliżającej się wiosny, przypomnimy sobie pierwsze jej oznaki i stworzymy w sali mini ogródek, w którym posadzimy rośliny, które warto włączyć w nasz jadłospis np. szczypiorek.

WAŻNE DATY:

12.02.2018 – Rodzinny Turniej Hokejowy. Dzieci, które nie uczestniczą w zajęciach hokejowych będą kibicowały kolegom na lodowisku

15.02.2018 – Międzyprzedszkolny Turniej Hokejowytego dnia również będziemy kibicami, prosimy rodziców o zaopatrzenie dzieci w atrybuty kibica.

16.02.2018 – spotkanie z przedstawicielem Policji.

19.02.2018 – spotkanie z Młodą Filharmonią.

Pozdrawiam serdecznie

Urszula Święcicka