W marcu
Raz śnieg pada, a raz deszczyk.
Na jeziorze lód już trzeszczy.
Błękit nieba lśni w kałuży,
bałwan w słońcu oczy mruży.
– Koniec zimy. Przerwa. Dzwonek.
– To nie dzwonek, to skowronek!

Doznawanie uczuć jest ważne:

W pierwszym tygodniu rozmawiać będziemy o bardzo ważnym temacie jakim są nasze emocje. Wzbogacimy nasz słownik o pojęcia związane z emocjami, uświadomimy sobie jaki wpływ  mają wyrażane emocje na samopoczucie drugiego człowieka oraz w jaki sposób możemy je okazywać.

Dym, smog:

Kolejny tydzień rozpoczniemy od wyjaśnienia zjawiska smogu oraz uświadomienia sobie zagrożeń jakie niesie dla środowiska oraz naszego zdrowia. Uświadomimy sobie także skutki palenia papierosów oraz szkodliwości dymu papierosowego. W ten sposób kształtować będziemy postawy proekologiczne oraz właściwe nawyki prozdrowotne.

Nadchodzi wiosna:

Celem następnego tygodnia jest ukazanie piękna budzącej się do życia przyrody. Spróbujemy dostrzec zmiany zachodzące na przedwiośniu w świecie roślin. Zapoznamy się z pierwszymi wiosennymi kwiatami: przylaszczka, pierwiosnek, zawilec, krokus, sasanka, a także poznamy obrzędy ludowe związane z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny.

Wielkanoc:

W ostatnim tygodniu marca rozmawiać będziemy o zbliżających się Świętach Wielkanocnych. Zapoznamy się ze zwyczajami i tradycjami świątecznymi oraz zostaniemy zachęceni do kontynuowania tradycji. Będziemy również rozwijać nasze zdolności twórcze podczas wykonywania wielkanocnych prac plastycznych.

Ważne daty:

7 marca (środa) –  Teatrzyk w przedszkolu „ O prosiaczku brudasku”. 
19 marca (poniedziałek) – „Młoda Filharmonia” – spotkanie z muzykami Filharmonii Śląskiej pt.: „Saksofon z nutą całą odwiedzi Krainę Jazzu rozkołysaną”.
21 marca (środa) – Uroczystość powitania wiosny – prosimy, aby dzieci przyszły w tym dniu ubrane na zielono.

Wychowawczynie grupy