ZAMIERZENIA NA KWIECIEŃ 2018 W GRUPIE „KUBUSIE PUCHATKI”:

„Kwiecień ciepły, kwiecień zimny”

Kwiecień ciepły, kwiecień zimny 

czy wy o tym dzieci wiecie, 

raz w kożuchu raz w sandałach 

chodzi taki kwiecień plecień. 

Zabawki na urlopie:

W pierwszym tygodniu spróbujemy zastanowić się nad tym, co można robić bez użycia naszych przedszkolnych zabawek. Zapoznamy się z piosenkami i zabawami, w które bawili się nasi rodzice i dziadkowie oraz będziemy rozwijać naszą sprawność ruchową, zainteresowania muzyczne i taneczne oraz umiejętności plastyczne.

 

W gospodarstwie:

Kolejny tydzień dotyczył będzie zwierząt żyjących w gospodarstwie. Zapoznamy się z cechami charakterystycznymi wyglądu zwierząt hodowlanych w gospodarstwie, poznamy role zwierząt hodowlanych w życiu człowieka oraz utrwalimy nazwy zwierząt żyjących w gospodarstwie oraz wiadomości na ich temat. 

 

Zwierzęta pod ochroną:

Celem następnego tygodnia jest poznanie różnych gatunków zwierząt znajdujących się pod ochroną takich jak: żubr, wilk, jeż czy puchacz. Wzbogacimy nasze słownictwo o nowe wyrazy, poznamy pojęcie zwierzęcia chronionego oraz zdobędziemy umiejętność rozpoznawania ich.

 

Bajki i baśnie:

W ostatnim tygodniu marca rozmawiać będziemy znanych nam bajkach i baśniach. Będziemy rozwijać zainteresowanie książką jako źródłem wiedzy. Spróbujemy samodzielnie zainscenizować wybraną bajkę co pozwoli nam wyzwolić odwagę podczas publicznych wystąpień. Utrwalimy również takie  pojęcia jak: autor, ilustrator, wydawca oraz zapoznamy się z rolą biblioteki w życiu człowieka.

 

Ważne daty:

18.04.2018 r. (środa) – zajęcia otwarte z rodzicami, godz. 9:30.

23.04.2018 r. (poniedziałek) - spotkanie z Młodą Filharmonią – „Kontrabas dźwięk z kropką łączy, ale muzyki na tym nie kończy” godz. 9:30.

24.04.2018 r. (wtorek) - „Przygody Technoludka” – przedstawienie teatralne godz. 12:00.

Wychowawczynie grupy