ZAMIERZENIA MAJ 2018

GRUPA „KUBUŚ PUCHATEK”

TYDZIEŃ  I    – „ZABAWY BADAWCZE”. Poznamy właściwości wody, soli i proces parowania. Zrobimy wulkan z piany. Dowiemy się jak ocet wpływa na skorupę jaj.

TYDZIEŃ II –  „JESTEM POLAKIEM I EUROPEJCZYKIEM”. Będziemy opisywać miejsca, w których mieszkamy, przypomnimy sobie nazwę i herb naszego miasta. Odpowiemy sobie na pytanie „Co to jest Polska?”, zaznaczymy na mapie jej najważniejsze miejsca: nasze miasto i stolicę. Przyswoimy poprzez wykonanie prac plastycznych godło i flagę Polski. Znajdziemy Polskę na mapie Europy i przybliżymy sobie znaczenie Unii Europejskiej.

TYDZIEŃ III  – „DBAMY O ZIEMIĘ”. W trzecim tygodniu postaramy się być „z ekologią za pan brat”. Chcemy czuć się odpowiedzialni za środowisko, w którym żyjemy, dlatego poznamy skutki złego postępowania człowieka w stosunku do środowiska przyrodniczego i dowiemy się jak zmienić złe nawyki, pomoże nam w tym zabawa „Smutne i wesołe drzewko”. Dowiemy się dlaczego tak ważna jest w naszym życiu woda i jak ją oszczędzać. Nauczymy się segregować śmieci z wykorzystaniem odpowiednich, kolorowych pojemników. Dzięki piosence pt. „Jak przyjemnie maszerować” zrozumiemy jak miło żyć w czystym środowisku gdzie szumią piękne drzewa, świeci słońce, śpiewają ptaki a w czystych rzekach pluskają rybki.

TYDZIEŃ  IV – „NASZA RODZINA”. Kolejny tydzień poświęcimy rodzicom. Będzie to czas wypełniony przygotowaniami do zbliżającego się Święta Rodziny, czyli ważnych dla nas dni, Dnia Mamy i Taty. Porozmawiamy o szczególnej roli jaką pełnią rodzice w życiu każdego dziecka. Opowiemy sobie o tym czym na co dzień się zajmują, zastanowimy się co sprawia im największą radość. Pomyślimy też o tym, w których obowiązkach możemy im chociaż troszeczkę pomóc.

TYDZIEŃ V – „ZABAWY SENSORYCZNE”. W ostatnim tygodniu będziemy poznawać świat za pomocą różnych zmysłów: wzroku, dotyku, węchu i smaku.

Ważne daty:

8 maja 2018 r. (wtorek) - wyjazd do Teatru Żelaznego w Katowicach - Piotrowicach na przedstawienie pt. „Złota rybka”. Przypominamy, że śniadanie w tym dniu o godzinie 7.30. Wszelkich formalności należy dokonać u wychowawczyń grupy do dnia 07.05.2018 r.

16 maja 2018 r. (środa) – teatrzyk w przedszkolu pt. „Nowe przygody Koziołka Matołka”.

21 maja 2018 r. (poniedziałek) - spotkanie z Młodą Filharmonią pt.: „Nutki co w trójki się dobierają – dzieciom chętnie zaśpiewają”.

7 czerwca 2018 r. (czwartek), godzina 16.00 – serdecznie zapraszamy Wszystkich Rodziców na spotkanie z okazji DNIA MAMY I TATY.

Z pozdrowieniami wychowawczynie grupy.