GRUPA „KUBUŚ PUCHATEK”

ZAMIERZENIA – CZERWIEC 2018

 

          Pierwszy dzień czerwca spędziliśmy w ogrodzie przedszkolnym gdzie świętowaliśmy DZIEŃ DZIECKA. Czekały tam na nas sportowe tory przeszkód i słodki poczęstunek.

      W sobotę, mimo niesprzyjającej pogody odbył się w ogrodzie rodzinny festyn osiedlowy. Nasze przedszkole było współorganizatorem tego festynu. Dziękujemy tym, którzy odważyli się przyjść i dobrze się bawili.

           O dzieciach będziemy rozmawiać jeszcze cały tydzień. Dowiemy się, że chociaż każdy z nas jest inny to jednak lubimy to samo. Dlatego warto mieć przyjaciół, by móc razem z nimi się bawić . Razem znaczy weselej, zabawniej, bardziej interesująco. A by być dobrym kolegą należy uczyć się zgodnego współdziałania jak dzieci z opowiadania pt. „Zabawy w piaskownicy”. Starać się mówić umiarkowanym głosem, bo nikt nie lubi hałasu. Znać dobre zwyczaje i nie oceniać nikogo po wyglądzie, bo chociaż portret kolegi, który zrobimy, może nie być udany, to przecież wiemy, że bez niego nudno by było w przedszkolu. Dowiemy się również jak wiele wspólnego mają dzieci na całym świecie chociaż mówią różnymi językami i różnią się kolorem skóry. Poznamy również prawa dziecka, które powinno znać nie tylko każde dziecko ale również każdy dorosły.

          MUZYKA WOKÓŁ NAS to temat kolejnego tygodnia. Poznamy wtedy ważne wydarzenia z życia i twórczość Fryderyka Chopina. Sami wykonamy instrumenty perkusyjne i stworzymy małą orkiestrę. Podczas wesołej zabawy „Muzyka żab” – poznamy kolejne etapy rozwoju żaby.

           W trzecim tygodniu porozmawiamy o środkach lokomocji i zastanowimy się , którym z nich chcielibyśmy wyruszyć na wakacje. Udamy się również wraz z naszymi paniami w wirtualną podróż dookoła świata. W podróż realną spora grupka dzieci wyjedzie 20 czerwca na mini Zielone Przedszkole.

          W ostatnim tygodniu zaczniemy marzyć i rozmawiać o wakacjach. Zanim zaczniemy planować i zastanawiać się co lepsze: morze, góry czy las, uświadommy dzieciom niebezpieczeństwa, z którymi mogą się zetknąć w czasie wojaży i pobytu w mieście.

           A jak wakacje to również nowa pora roku. Poznamy charakterystyczne cechy lata, jego zapachy i mieszkańców letniej łąki. Jeśli pogoda pozwoli wiele czasu spędzimy na zabawie w ogrodzie i z niecierpliwością będziemy czekać na wymarzone wakacje.

WAŻNE DATY:

  • 07.06.2018 – CZWARTEK GODZ. 16.00 – UROCZYSTE SPOTKANIE Z OKAZJI DNIA MAMY I TATY.
  • 08.06.2018 – PIĄTEK – WYJŚCIE DO BIBLIOTEKI W RAMACH TYGODNIA GŁOŚNEGO CZYTANIA Z ZAPROSZONYMI GOŚĆMI.
  • 08.06.2018 – PIĄTEK – UDZIAŁ NASZEGO KOLEGI BENIA I JEGO SIOSTRY W FINALE KONKURSU REGIONALNEGO „ŚLĄSKIE ŚPIEWANIE” W KOSZĘCINIE.
  • 11.06.2018 - PONIEDZIAŁEK GODZINA 16.00 – ZEBRANIE RODZICÓW W SPRAWIE WYJAZDU DZIECI NA MINI ZIELONE PRZEDSZKOLE.
  • 18.06.2018 – PONIEDZIAŁEK – SPOTKANIE Z MŁODĄ FILHARMONIĄ – „BALETOWYMI KROKAMI DZIADEK DO ORZECHÓW ŻEGNA SIĘ Z NAMI”.
  • 20.06.2018 – ŚRODA – WYJAZD DO ZAWOI NA MINI ZIELONE PRZEDSZKOLE.

 

Z OKAZJI ZBLIŻAJĄCYCH SIĘ WAKACJI ŻYCZYMY WSZYSTKIM DZIECIOM I RODZICOM WSPANIAŁEJ POGODY I RADOSNEGO WYPOCZYNKU.

Wychowawczynie grupy, pani Ula i pani Natalia.