• Ze względu na państwowe święta, które obchodzimy z początkiem maja: porozmawiamy o ważnych dla każdego Polaka symbolach, miejscach, zabytkach…
  • Zagościmy w Krainie bajek i baśni:

wykorzystując różne źródła informacji – książki, albumy, historyjki obrazkowe - poznamy dzieje pisma, pracę w bibliotece, księgarni, uczestniczyć będziemy w codziennym głośnym czytaniu znanych i lubianych bajek, baśni;

Poznawać będziemy świat ukryty w książkach….

Drodzy Rodzice - liczymy na Waszą obecność w porankach czytelniczych i innych propozycjach MAJÓWKI  Z KSIĄŻKĄ!

Posłuchamy opowiadań, wierszyków, zagadek z Krainy Alfabetu. Obrazki zastępować będziemy znanymi już wyrazami;

Utwory muzyki klasycznej towarzyszyć nam będą w codziennej relaksacji i odpoczynku;  

  • Opowiemy o pracy naszych rodziców, zawodach, które wykonują…
  • Powolutku będziemy przygotowywać się do uroczystości Święta Rodziny, zakończenia roku szkolnego i pożegnania przedszkola…       

 

WAŻNE DATY:


 17 maja - ŚWIĘTO NIEZAPOMINAJKI! „Niezapominajka przypomina: o bliskich, przyjaciołach,  przyrodzie - nie zapominaj!”  W tym dniu - w miarę możliwości -przychodzimy ubrani na błękitno, przynosimy bukieciki niezapominajek, bileciki, laurki z niezapominajkami…  /Ogólnopolskie Święto Niezapominajki obchodzone jest 15 maja/

21 maja- koncert Młodej Filharmonii: „Nutki, co w trójki się dobierają – dzieciom chętnie zaśpiewają”

26 maja-  ważna data! DZIEŃ MAMY! Nasze mamusie, ale również tatusiowie i dzieci świętować będą swoje nadchodzące święta wspólnie – w czasie uroczystości zakończenia roku i pożegnania Motylków odchodzących do szkoły  - w dniu 14 czerwca, szczegóły wkrótce…  

                                                     

   WYCHOWAWCZYNIE GRUPY