„Przyjaciół poznać czas, przedszkole wita nas.”

„JESTEM W PRZEDSZKOLU”:

• zapoznamy się z nowym środowiskiem - poznamy imiona wychowawców grupy, kolegów i koleżanek;
  • poznamy pomieszczenia przedszkolne: sala zabaw, łazienka, szatnia – omówienie zasad poruszania się po nich.
  • będziemy się zgodnie i bezpiecznie  bawić wspólnymi zabawkami;
  • nawiążemy serdeczny i bliski kontakt z nauczycielką, nabędziemy  umiejętności wyrażania słowami własnych potrzeb, myśli, odczuć.

„BEZPIECZNA DROGA DO PRZEDSZKOLA”:

• poznamy znaczenie pasów, sygnalizacji świetlnej, znaków drogowych;
  • rozpoznawać będziemy dźwięki wydawane przez różne środki transportu;
  • będziemy rozwijać swoje zainteresowania motoryzacyjne poprzez oglądanie książeczek i czasopism z różnymi pojazdami;
  • poznamy rolę policjanta i znaczenie znaków drogowych dla uporządkowanego ruchu na drodze. Będziemy uczyć się kulturalnego i bezpiecznego zachowania się w miejscach publicznych (na chodniku, na przystanku, w drodze do przedszkola).

„JESIEŃ W PARKU I W LESIE”:

• zapoznamy się z jesiennymi skarbami lasu i parku - liście, owoce drzew i grzyby;
  • wykonamy pracę plastyczną „Jesienne drzewo”;
  • będziemy zbierać kasztany, żołędzie i kolorowe liście do kącika przyrody.

„JESIEŃ W SADZIE”:

• rozpoznamy drzewa owocowe po owo­cach; wyjaśnimy sobie zna­czenia słowo sad;
  • rozpoznamy owoce za pomocą różnych zmysłów (wzroku, dotyku, smaku);
  • posegregujemy owoce według kształtu i wielkości;
  • dowiemy się, że warzywa i owoce są źródłem witamin i warto je często spożywać.

WAŻNE WYDARZENIA:

Drodzy rodzice! Zebranie organizacyjne odbędzie się 20.09.2017 r. o godz.15.00 w naszej sali.

Pozdrawiam Pani Sabinka