ZAMIERZENIA  PAŹDZIERNIK  2017r.

Oto tematy na październik dla PSZCZÓŁEK:

  • „JESIEŃ W OGRODZIE”;
  • „CO ZWIERZĘTA I PTAKI ROBIĄ ZIMĄ?” 
  • „WIEM CO JEM I DLATEGO JESTEM ZDROWY?”
  • JAK PRZEKAZUJEMY INFORMACJE?”
  • KAPIE, KROPI, MŻY…”      

W pierwszym tygodniu października kontynuować będziemy temat z poprzedniego tygodnia „Jesień w ogrodzie”. Będziemy tworzyć sytuacje edukacyjne umożliwiające odkrywanie związków: Ja – świat przyrody(gromadzenie wiadomości na temat warzyw).

W drugim tygodniu zapoznamy się ze sposobami przygotowania zwierząt do zimy. Czy wszystkie zwierzęta robią tak samo? Tego dowiemy się z opowiadań czytanych na zajęciach. Pod koniec tygodnia porozmawiamy o ptakach, poznamy te, które odlatują na zimę do ciepłych krajów. Tydzień zakończymy fantazyjnie tworząc z różnych materiałów „ptaki cudaki”.

Okres przedszkolny jest bardzo ważnym etapem w kształtowaniu prozdrowotnych wyborów dziecka oraz jego stosunku do środowiska społecznego. Budowanie "świadomości prozdrowotnej" poprzez edukację oznacza nie tylko wzbogacanie wiedzy o zdrowiu, ale i "odpowiedzialności" za własne zdrowie. Temu będzie służył blok tematyczny „Wiem co jem i dlatego jestem zdrowy”.

W kolejnym tygodniu poznamy sposoby przekazywania informacji. W tym celu udamy się na pocztę i wyślemy nasze pierwsze listy. A nic tak nie cieszy jak oglądanie efektów samodzielnie wykonanej pracy, jaką będzie przygotowanie rysunków do wysłania i dostarczenie ich na pocztę. Bardzo proszę o zaopatrzenie każdej Pszczółki w zaadresowaną kopertę (adres rodziców) ze znaczkiem do poniedziałku 16.10.2016 r.

„Kapie, kropi mży...” – to cykl tematów związanych z jesienną pogodą. Poznamy między innymi charakterystyczne cechy „jesiennej szarugi” oraz zjawiska atmosferyczne towarzyszące jesieni.

  A ponadto:

  02 października pierwsze z cyklu ośmiu spotkań, spotkanie z Młodą Filharmonią „Długimi dźwiękami waltornia wita się z nami”.

  11 października
teatrzyk w przedszkolu „Przyjaźń to skarb” o godz.12.30.

 23 października (poniedziałek)  o godz. 15.30 zapraszam  do naszej sali na spotkanie popołudniowe dla rodziców pt. „Jesienna kompozycja”.(mile widziane kasztany, żołędzie, suche liście):)

P. Sabinka