ZAMIERZENIA NA LISTOPAD 2017 w grupie „Pszczółki”:

                                                              „Mówią, że listopad jest taki ponury…”

                                                             „Listopad”
                                        Mówią, że listopad jest taki ponury,
                                         Bo leje i wieje i na niebie chmury.

                                        Mówią, że parasol stale nosić trzeba,
                                         Bo bez przerwy pada, woda nas zalewa.

                                         A ja lubię w deszczu wybiec na podwórze
                                         I jak jakiś kangur skakać przez kałuże.

Drodzy rodzice,
To już kolejny miesiąc pobytu Waszych pociech w przedszkolu.  Listopad jest czasem dalszych jesiennych zmian w przyrodzie. W tym okresie będziemy dalej obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie. Będzie to kolejna okazja do rozbudzania w dzieciach zaciekawienia otaczającym je światem i stwarzania  warunków do doświadczeń językowych oraz zadawania pytań, ponieważ to czas pogorszenia pogody i szarugi jesiennej. Jednak pomimo pogarszającej się aury, listopad w przedszkolu zapowiada się interesująco. 

Ze względu na zbliżające się Święto Niepodległości w nadchodzącym miesiącu porozmawiamy o polskich symbolach narodowych: flaga, hymn, godło.

Trochę czasu poświęcimy tematowi „Dbania o zdrowie”. Porozmawiamy o znaczeniu spożywania zdrowej żywności oraz aktywności fizycznej. Uświadomimy sobie o konieczności dostosowania ubioru do warunków pogodowych w danych porach roku.

„Miś pluszowy, miś kudłaty, biały, czarny lub łaciaty. Wszystkie misie My kochamy , bo ich święto w listopadzie mamy”. Z okazji przypadającego 25 listopada Światowego Dnia Pluszowego Misia (ze względu na to, że święto to przypada w sobotę, obchodzić będziemy je w piątek 24 listopada) proszę wszystkie Pszczółki o przyniesienie w tym dniu do przedszkola swojego ulubionego misia.

A PONADTO:
  • 06 LISTOPADA (poniedziałek)konsultacje indywidualne dla rodziców od godz.15.00 do 16.00.
  • 7 LISTOPADA (wtorek) – UROCZYSTOŚĆ „PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA” o godz.15.30
  • 22 LISTOPADA (środa) o godz.12.30 teatrzyk w przedszkolu „Przygody Okruszka”.
  • 24 LISTOPADA (piątek)- proszę o przyniesienie swojego ulubionego pluszaka z okazji obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia.