„My się chłodu nie boimy, podskoczymy, zatańczymy.
                       Dalej, dalej całą grupą łap za rączki, kręć się w kółko!
                                W kotka, w myszkę, przez boisko,
                                 przestraszymy złe wietrzysko.
                               Niech przed zimnem nikt nie tchórzy,
                                    To wyrośnie zdrów i duży.”


Chronimy dzieci

Rozmawiać będziemy o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w naszej grupie, o niebezpiecznych przedmiotach, o dobrym i złym dotyku, o tym, że nie wolno ufać nieznajomym oraz o bezpieczeństwie w sieci.

Zwierzęta egzotyczne

Porozmawiamy sobie o zwierzętach egzotycznych. Poznamy zwierzęta zamieszkujące Afrykę, Azję, Australię. Zapoznamy się również z nazwami zwierząt pochodzących z krajów o zimnym klimacie.


Poznajemy zawody

Wybór zawodu jest trudnym zadaniem dla młodego człowieka, jednak pasje rozwijają się już od dzieciństwa. Aby naszym Pszczółkom stworzyć okazję do zapoznania z różnymi dziedzinami życia, to w tym miesiącu opowiemy sobie o wybranych zawodach.


Sport to zdrowie

„Ruch to zdrowie, każdy ci to powie”.
Ruch jest niezastąpionym czynnikiem, który wpływa na prawidłowy i harmonijny rozwój naszych milusińskich. Dlatego celem naszych zajęć w tym miesiącu będzie zrozumienie znaczenia aktywności ruchowej w życiu człowieka. Poznamy przysłowie ”sport to zdrowie” oraz poznamy niektóre dyscypliny sportowe (bieganie, pływanie, jazda na rowerze, na sankach, nartach, łyżwach).

Ważne daty:

12.02.- hokejowy turniej rodzinny w godzinach od 12.00-13.00.
16.02.- spotkanie edukacyjne z Policjantem Komendy Miejskiej Policji w Tychach
19.02. - spotkanie z Młodą Filharmonią „Drobne dźwięki rozsypane w gitarze brzmią jak zaczarowane.
19.02.konsultacje indywidualne dla rodziców od godz. 15.00 - 16.00.