ZAMIERZENIA NA MARZEC 2018 w grupie „Pszczółki”:

                                                                   „Marzec"-Suchorzewska Irena

                                                                   To marcowi zima w głowie, to wiosenne harce.
                                                              Chce być lutym, albo kwietniem, byleby nie marcem

                                                           Śniegiem prószy, a po śniegu deszczem tnie ukośnie.
                                                          Czy to wiosna? Czy to zima? Po prostu przedwiośnie.

 

                                          Dbamy o zdrowie na przedwiośniu

W ramach realizowanego programu „Klub Zdrowego Przedszkolaka” porozmawiamy sobie na temat wiosennego osłabienia organizmu i zwiększenia zapotrzebowania na witaminy. Dowiemy się również, co trzeba zrobić, by być zdrowym. Szczególną uwagę zwrócimy na walory odżywcze i zdrowotne owoców, warzyw oraz mleka w diecie dzieci.

                                                        W marcu jak w garncu

W marcu jak w garncu - tak powiemy o zmiennej pogodzie marcowej. Marzec przynosi zwykle bardzo kapryśna pogodę: czasem jeszcze prószy śnieg, niespodziewanie robi się ciepło i słonecznie, to znów pada deszcz. O tej zmiennej aurze mówi się, że pogoda '' gotuje się...''Dlatego uważnie będziemy obserwować pogodę za oknem i sprawdzimy, czy przysłowie „W marcu jak w garncu” się sprawdza.

                                                              Nadchodzi wiosna

W tym miesiącu będziemy podejmować różne aktywności, eksperymenty i obserwacje dotyczące zwiastunów wiosny w przyrodzie i życiu człowieka. Zainteresujemy się przylotami ptaków, pąkami na drzewach, pierwszymi kwiatami. Obserwować będziemy zjawiska pogodowe za oknem i podczas spacerów.

                                                               Wielkanoc

Wielkanoc kojarzy się nam z kolorowymi pisankami, śmigusem dyngusem i wieloma innymi przyjemnymi rzeczami. W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi dowiemy się, co symbolizują baranek, pisanki, bazie, ozdobimy pisankę według własnego pomysłu oraz złożymy sobie życzenia wielkanocne.

Ważne daty i wydarzenia:

 

07.03-teatrzyk w przedszkolu pt. „O prosiaczku brudasku”.

19.03.-kolejne spotkanie z Młodą Filharmonią „Saksofon z nutą całą odwiedzi krainę jazzu rozkołysaną”

21.03.- uroczyste powitanie Pani Wiosny. Bardzo proszę, aby dzieci w tym dniu przyszły do przedszkola ubrane na zielono.

27.03.-zapraszam na zajęcie otwarte popołudniowe dla rodziców pt.”Pisanka Wielkanocna” na godz.15.30.

                                                                                                           Pani Sabina