ZAMIERZENIA NA KWIECIEŃ 2018 w grupie „Pszczółki”:

                                                                       "W kwietniu" - Domeradzki W.
                                                                              Kwiecień drzewa przystroił
                                                                                       w barwne kwiaty i zieleń.
                                                                                       Po ogrodach, po sadach
                                                                                       grają ptasie kapele. 

                                                                                        On słońcem opromienia,
                                                                                        więc ma chyba pełne prawo
                                                                                        do swego imienia.
 

Wiosna w ogrodzie

Wiosna to w ogrodzie najbardziej pracowity okres. To czas wysiewu nasion i sadzenia roślin. Dzięki takiej pracy ogródek ma paletę różnych ciepłych barw. Rosną w nim przeróżne kwiaty, ogród tętni ich zapachem. W związku z tym , dowiemy się jakie prace prowadzi się 
w ogrodzie wraz z nadejściem wiosny. Poznamy rodzaje kwiatów, jakie można na wiosnę posadzić w ogrodzie lub w domu. 

Co słychać na wiejskim podwórku?

W drugim tygodniu kwietnia będziemy poznawać zwierzęta z „wiejskiego podwórka”. Dowiemy się jakie warunki są konieczne do ich prawidłowego rozwoju. Poznamy różne zwierzęta gospodarskie i ich głosy. Dowiemy się także skąd się bierze mleko.

Szanujemy środowisko, w którym żyjemy

Segregacja odpadów (odpady to wartościowe surowce, których nie powinniśmy marnować, a segregacja jest naszym obowiązkiem, by w niedalekiej przyszłości nie zasypała nas góra śmieci). Drzewa płucami Ziemi; Dbałość o czystość powietrza; Skąd się bierze woda w kranie?; Doświadczenia z wodą - to zagadnienia, którymi w trzecim tygodniu będziemy się zajmować.

Jestem Polakiem i Europejczykiem

Zapoznamy się z mapą Polski, opowiemy sobie o naszym kraju, poznamy historię i piękno naszej ojczyzny. Ale jesteśmy również Europejczykami – należymy do Unii Europejskiej, więc poznamy niektóre wiadomości o innych krajach.

A ponadto w kwietniu:

23.04.2018 r.  - spotkanie z Młodą Filharmonią – „Kontrabas dźwięk z kropką łączy, ale muzyki na tym nie kończy”.

24.04.teatrzyk w przedszkolu „Przygody Technoludka”- godz.12.00.

 

Pod koniec kwietnia czeka nas wycieczka do „Koziej zagrody” w Brennej– szczegóły wkrótce.

                                                                                                                  Pani Sabina.