ZAMIERZENIA NA MAJ 2018 w grupie „Pszczczółki”:

                                                                   "Majowy wiatr"
                                                  „W majowy wtorek, majowy wiatr
                                                z odświętną miną do miasta wpadł.
                                                Wszedł do kwiaciarni przed ósmą tuż
                                  i kupił bukiet z tysiąca róż.Wszyscy zdziwieni patrzyli nań:
                                                   - Dla kogo kwiaty?
                                                   - Dla naszych mam!
                                             Koło przedszkola przystanął wiatr
                                               i każdej mamie podarował kwiat.”

 

                   Strażacka wyprawa po bezpieczeństwo

Kim jest strażak? Na to pytanie spróbujemy sobie odpowiedzieć w tym miesiącu. Zapoznamy się z zawodem strażaka, poznamy niebezpieczeństwa z jakimi styka się strażak, a także dowiemy się po co jest numer 998.

                             Wiosenna łąka

Rozwijać będziemy zainteresowania przyrodą. Zapoznamy się ze zwierzętami i owadami, jakie można spotkać wiosną na łące. Poszerzymy swoją wiedzę przyrodniczą za pomocą albumów, encyklopedii, literatury fachowej.
                           Muzyka wokół nas

„Dziecko ma potrzebę klimatu, chce świata pełnego oczarowań, a muzyka pozwala znaleźć się w tym świecie(J.Katie Bromham). Dlatego naszym celem będzie stworzenie warunków do rozwoju wyobraźni muzycznej połączonej ze słowem i ruchem. Uwrażliwimy się na muzykę poprzez grę na różnych instrumentach muzycznych.

                               Moi Rodzice

Pogłębimy więzi emocjonalne z rodziną, poprzez wyrażenie swoich emocji w stosunku do najbliższych. Wypowiadać się będziemy na temat swoich rodziców ,ich wyglądu, upodobań. Rozwiniemy umiejętności recytatorskie, teatralne oraz muzyczno-ruchowe poprzez przygotowanie występu artystycznego dla naszych rodziców.

                              Święto dzieci

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat." J. Korczak. 

Dzieci z różnych stron świata – ten temat pojawia się zazwyczaj z okazji Dnia Dziecka. Dlatego zapoznamy się z wyglądem dzieci z różnych krajów, kontynentów i z charakterystycznymi dla nich przedmiotami.

                                                         A ponadto w maju:

 

  • 15.05.- konsultacje indywidualne dla rodziców od godz.15.00-16.00.
  • 16.05.- teatrzyk w przedszkolu "Nowe przygody Koziołka Matołka".
  • 17.05.- zapraszam serdecznie na zajęcie otwarte dla rodziców na godz.9.30.
  • 21.05.-  koncert Młodej Filharmonii „Nutki, co w trójki się dobierają – dzieciom chętnie zaśpiewają”.
  • Ważna data: 24.05.godz.13.00 - Dzień Mamy i Taty w grupie „Pszczółek”. Zapraszam serdecznie wszystkich rodziców na to spotkanie.

                                                                                                                   Pani Sabina.