ZAMIERZENIA NA CZERWIEC 2018 w grupie „Pszczółki”:

"Czerwiec"
                                              Czerwiec sady owocami okrasił najwcześniej,
                                       czerwienieją w środku czerwca słodziutkie czereśnie.
                                             Jeszcze swoich drzwi za nami nie zamknęła szkoła
                                                a już las się nieciepliwi, do siebie nas woła.
                                         Czekaj lesie, wytrzymaj jeszcze, czerwiec w mig przeleci
                                                 i po twoim mchu zielonym będą biegać dzieci!
                                          Jeszcze tydzień, jeszcze drugi - skończy się nauka
                                                 i w zielonych wrotach lata kukułka zakuka.

Bez wody nie ma życia

Omówimy sobie znaczenie wody dla życia i zdrowia ludzi. Poznamy właściwości wody poprzez doświadczenia z wodą oraz odpowiemy sobie na pytanie „Czy można żyć bez wody?”.

Lato, lato, co ty na to

Lato kojarzy się każdemu z nas z beztroską wakacji. Jest to czas miłego rozleniwienia i oddania się przyjemnościom obiecywanym przez chłodną wodę morza lub jeziora, pełne słońca plaże i sprzedawców lodów na patyku. I my właśnie dowiemy się, jak można spędzać czas latem, jakie lato przynosi przysmaki oraz omówimy charakterystyczne cechy letniej pogody.

Czym podróżujemy?

Poznamy różne środki transportu lądowego, morskiego i powietrznego, którymi można wybrać się na wakacje. Dowiemy się, jakie przedmioty będą potrzebne podczas wakacyjnych podróży.

Wakacje

Bezpieczne wakacje to udane wakacje. Wskażemy sytuacje, które są dla nas bezpieczne i niebezpieczne. Udzielimy sobie wakacyjnych rad związanych z bezpiecznym pobytem nad wodą, w lesie oraz na placu zabaw. Zwrócimy uwagę na zakaz kąpieli bez wiedzy dorosłych oraz  ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem.

A ponadto:

• 05.06..(tj.wtorek) godz.10.00 odwiedzą nas strażacy. Dzieci będą miały możliwość podziwiać z bliska wóz strażacki i jego wyposażenie.
  • 18.06 ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie z Młodą Filharmonią „Baletowymi krokami Dziadek do orzechów żegna się z nami”.

Wszystkim Pszczółkom i ich Rodzicom życzę wspaniałych, pogodnych i roześmianych wakacji. Niech ten letni czas będzie pełen niezapomnianych chwil i wrażeń.

Pani Sabinka