Minął wrzesień i przyszła do nas jesień. A w październiku...

 

Nieco uwagi poświęcimy jeszcze jesiennym skarbom z ogrodu. Utrwalimy ich wygląd, kształt, barwę, możliwości spożywania i przetwarzania, czyli wykonywania różnego rodzaju przetworów. Zwrócimy szczególną uwagę na ich wartości odżywcze.

 

Co zwierzęta robią jesienią? Spróbujemy poszukać odpowiedzi na to pytanie. Wiewióreczka Basia, Mały Jeżyk i Bury Niedźwiedź, pomogą nam w naszych poszukiwaniach. Wykorzystamy również utwory literackie, aby zapamiętać więcej informacji i na dłużej.

 

Udając się do krainy pani Witaminki przypomnimy sobie zasady zawarte w piramidzie żywienia. Zastanowimy się dlaczego „cukierkowa dieta” wcale nie jest dobra, a także porozmawiamy o naszych ulubionych potrawach.

 

„Jak przekazujemy informacje”. Naszą uwagę zwrócimy w kierunku różnych sposobów przekazywania informacji – dawniej i dziś. Poznamy funkcjonowanie instytucji publicznej jaką jest poczta. Zastanowimy się jak dawniej wędrował list i czy obecnie „ludzie listy piszą”... Bardzo prosimy o zaopatrzenie każdego Skrzata w zaadresowaną kopertę (adres rodziców) ze znaczkiem do piątku 20.10.2017 r.

 

 

Nie zapomnijcie! Przed nami kolejna edycja naszej ogólnoprzedszkolnej akcji na rzecz zwierząt. Wkrótce pojawi się w naszej sali „Skrzynka dobroci”, którą będziemy wypełniać w miarę możliwości przysmakami dla podopiecznych Przystani „Ocalenie” w Ćwiklicach.

 

A PONADTO:

02.10. /PONIEDZIAŁEK/ - spotkanie z Młodą Filharmonią – „Długimi dźwiękami – waltornia wita się z nami” - w miarę możliwości prosimy o uroczysty strój dla dziecka.

11.10. /ŚRODA/ godzina 12:30 – teatrzyk w przedszkolu „Przyjaźń to skarb”.

25.10. /ŚRODA/ godzina 16:00 - zapraszamy Skrzaciki na spotkanie popołudniowe
z rodzicami, gdzie w radosnej, twórczej atmosferze obchodzić będziemy „Święto drzewa”.

Planujemy również wycieczkę na pocztę. Szczegóły wkrótce.

WYCHOWAWCZYNIE SKRZATÓW