GRUPA SKRZATY

Wszystko dokoła śniegiem otuliła
U hu hu hu
zima przyszła tu
Za zimą przyszedł mróz bardzo srogi
Marzną nam nosy, uszy, ręce, nogi.

Ta oto piosenka przewodzić nam będzie w tym zimowo- świątecznym czasie. Grudzień to czas oczekiwania. Wypatrywania Mikołaja, pierwszej gwiazdki, czas prezentów, życzliwości, spotkań w gronie bliskich nam osób.

Rozpoczynając miesiąc będziemy przygotowywać się do spotkania z Świętym Mikołajem. Porozmawiamy o prezentach, które chcielibyśmy dostać, zrobimy piękne prace Mikołajkowe. Kiedy już się doczekamy na wizytę ulubionego świętego wszystkich dzieci śpiewająco go powitamy.

W kolejnym tygodniu odejdziemy nieco od świątecznych tematów. Porozmawiamy o prądzie elektrycznym. Dowiemy się skąd on się bierze, jakie urządzenia potrzebują prądu aby działały, porozmawiamy także o Panu Bałaganie i tym, w jaki sposób dzieci mogą pomagać w świątecznych porządkach.

Wracając do tematyki świątecznej będziemy rozmawiać o tradycjach Bożonarodzeniowych, stworzymy własne kartki świąteczne, będziemy także obchodzić przedszkolną wigilię.

Interesującym dla nas tematem będzie także zima. To jakie zmiany w przyrodzie zachodzą tą białą porą roku i jak udaje się zwierzętom przetrwać ten mroźny czas.

A PONADTO:

• 04.XII. - Spotkanie z Młodą Filharmonią „Klarnet z akordeonem w duecie oprowadzą po ósemkowym świecie”.

• 05.XII. - Wycieczka do Miejskiego Centrum Kultury w Tychach na spektakl i warsztaty plastyczne.
  • 06.XII.- Odwiedzi nas Mikołaj

• 12.XII. – Spotkanie z Górnikiem – godzina 9:30

• 12.XII.- konsultacje indywidualne dla rodziców z psychologiem p. Jaźwą z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej- godzina 13:45 – 15:45

• 13.12. – teatrzyk w przedszkolu pt. „Strach ma wielkie oczy”.

• 14.XII.- Serdecznie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na godzinę 16:30 na wspólne ozdabianie pierników. Mile widziane przyniesienie lukrów, posypek i innych rzeczy do dekoracji ciasteczek.

• 20.XII- wspólna wigilia całego przedszkola. Prosimy o ubranie dzieci w odświętne ubrania.

• 18.XII-22.XII.- Kiermasz Świąteczny

Z okazji zbliżających się świąt życzymy aby radość i pokój Świąt Bożego Narodzenia towarzyszyły Państwu przez cały Nowy 2018 Rok.

Wychowawczynie SKRZATÓW