Powitaliśmy kolejny Nowy Rok.
Przed nami nowe, postanowienia, plany, życzenia, wiele nieznanych nam jeszcze wydarzeń,
i nowych doświadczeń.
„Skrzacikowym” rodzinom życzymy więc wszystkiego co najlepsze, w każdym dniu
Nowego Roku.

 

Jak szybko mijają chwile…

Tym razem dowiemy się o tym, że upływający czas można liczyć i odmierzać, poznamy różnego rodzaju zegarki, które służą do pomiaru czasu (budzik, zegarek na rękę, zegar ścienny). Potrafimy posługiwać się już nazwami dni tygodnia, teraz będziemy uczyć się kolejności ich występowania po sobie. Utrwalimy nazwy pór roku.

W karnawale – same bale…

Przybliżymy sobie zwyczaj organizowania balów przebierańców w karnawale. Porozmawiamy o tym, za jakich bajkowych bohaterów można się przebrać i o jakich elementach stroju danej postaci nie można zapomnieć. Wspaniały bal karnawałowy w naszym przedszkolu odbędzie się w poniedziałek 22.01.2018 r. Bliższe informacje ukażą się wkrótce...

„Sto lat babuni, sto lat dziadziowi śpiewamy…”

Przenosząc się w tematykę rodzinną, zwrócimy uwagę na role, jakie pełnią w naszym życiu rodzice naszych rodziców, czyli dziadkowie. Z pewnością nie zapomnimy o przypadającym w tym miesiącu Dniu Babci i Dziadka. To wyjątkowa, rodzinna uroczystość, na którą zapraszamy wszystkie babcie i dziadków do naszego przedszkola w piątek 26 stycznia 2018 r. na godzinę 10:30. Bardzo lubimy sprawiać radość bliskim, dlatego przygotujemy dla naszych gości miłą niespodziankę.

Hej na sanki koleżanki…

Skoro na sanki to tylko zimą. Nieco uwagi poświęcimy tej ciekawej porze roku i jej charakterystycznym cechom. Będziemy wyodrębniać obrazki przedstawiające elementy zimowego krajobrazu oraz podczas zabaw badawczych zbadamy jak zimny jest lód i co się z nim stanie, gdy trochę dłużej pozostanie w naszych dłoniach.

A ponadto w styczniu:

04 stycznia (CZWARTEK) – po śniadaniu planujemy wyjście do „Żywej Szopki” przy parafii św. Franciszka i Klary – prosimy o ubiór odpowiedni do warunków atmosferycznych.
19 stycznia (PIĄTEK) na godzinę 9:45 – zapraszamy rodziców na „zajęcia otwarte” (zajęcia poprowadzi p. Asia).
22 stycznia (PONIEDZIAŁEK) – BAL KARNAWAŁOWY w naszym przedszkolu (szczegóły wkrótce).
26 stycznia (PIĄTEK) od godziny 10:30 gościć będziemy Babcie i Dziadków na uroczystości z okazji ich święta.

WYCHOWAWCZYNIE GRUPY