GRUPA SKRZATYLUTY 2018


Idzie luty, podkuj buty...

Mimo że zima nie chce do nas przyjść, śniegu brak to my się nie poddajemy i urządzamy zimowe zabawy. Dowiemy się dlaczego śnieg jest zimny, ulepimy w sali bałwanki. Porozmawiamy także o bezpieczeństwie podczas zabaw na śniegu.


Bo w zoo jest wesoło...

Przeniesiemy się w ciepłe klimaty i dowiemy się jakie zwierzęta mieszkają w zoo, jak trzeba się zachowywać kiedy je odwiedzamy oraz na jakie zwierzęta mówimy, że są egzotyczne. Poznamy także zwyczaje niektórych zwierząt egzotycznych. Poznamy wiersze o zwierzętach. Podejmiemy także próbę stworzenia własnej piosenki o nich. Zaznajomimy się także ze środowiskiem przyrodniczym zwierząt na sawannie.


Hu hu ha nasza zima zła...

Powrócimy do naszego klimatu i zapoznamy się z nazwami i wyglądem ptaków, które zostały u nas na zimę. Dowiemy się jak można pomóc im przetrwać mroźny czas. Stworzymy własne karmniki, posłuchamy odgłosów ptaków oraz innych zwierząt. Odkryjemy jakie są zimowe zwyczaje mieszkańców lasu. Dowiemy się także czym różni się niedźwiedź polarny od brunatnego i poznamy ich środowisko oraz zwyczaje.


W ogromnym ciemnym kosmosie krążą planety...

Wyruszymy w podróż w kosmos. Zbudujemy rakietę, pooglądamy gwiazdy. Odkryjemy kilka ważnych faktów o innych planetach, słońcu, księżycu. Porozmawiamy o naszej planecie Ziemi.


W zdrowym ciele zdrowy duch...

Dowiemy się co służy naszemu zdrowiu a co mu szkodzi. Porozmawiamy o tym, co należy jeść aby być zdrowym. Założymy też własną hodowlę szczypioru, którą będziemy mogli co dzień doglądać. Stworzymy własne, kolorowe kanapki. Nauczymy się dobierać odpowiednie ubrania do pogody. Porozmawiamy także o chorobach, o tym jak ważne jest chodzenie do lekarza i stosowanie się do jego zaleceń.

 


A PONADTO:

  • 12.II.- Hokejowy turniej rodzinny w godzinach od 12:00- 13:00
  • 15.II.- Międzyprzedszkolny turniej hokejowy przedszkolaków. Wyruszamy na Stadion Zimowy, aby kibicować hokeistom biorącym udział w turnieju. Gadżety do kibicowania mile widziane.
  • 16.II.- Spotkanie edukacyjne z Policjantem z Komendy Miejskiej Policji w Tychach
  • 19.II.- Spotkanie z Młodą Filharmonią „ Drobne dźwięki rozsypane w gitarze brzmią jak zaczarowane”.