GRUPA SKRZATY

KWIECIEŃ

          Rozpoczynając miesiąc kwiecień skupimy się na poznaniu „od kuchni” zawodu, który jest wszystkim znany- zawodu fryzjera. Będziemy ćwiczyć ręce wycinając, robiąc fryzury, a także zajmując się pielęgnacją „włosów” naszych trawiastych przyjaciół, którzy zagościli w naszej sali w ubiegłym miesiącu. Poznamy także zjawisko elektryzowania się.

          W drugim tygodniu naszej kwietniowej nauki przeniesiemy się w świat bajek i baśni, tych mniej oraz tych bardziej znanych. Pochwalimy się bajkami, które najbardziej lubimy. Wprowadzimy pojęcia: autor, ilustrator. Będziemy odgadywać jaka to bajka po ich atrybutach. Spróbujemy także napisać własną bajkę w ramach projektu „Bajka w podróży” oraz pobawimy się w ilustratorów.

          W kolejnym tygodniu kwietnia porozmawiamy o przyrodzie i ekologii. Zrealizujemy wiele tematów dotyczących dbania o naszą planetę. Dowiemy się jak segregować śmieci, utrwalimy kolory pojemników na odpady. Wprowadzimy pojęcie ekolog. Dowiemy się co to znaczy być pracowitym jak mrówka. Zachęcimy Skrzaty do dbania o przyrodę, nasze najbliższe otoczenie oraz do segregowania śmieci.

          W czwartym tygodniu rozbudzimy zainteresowania naszą małą i wielką Ojczyzną. Porozmawiamy o naszym mieście, dowiemy się gdzie Tychy leżą na mapie. Stworzymy także naszą mapę Polski z pocztówek, które otrzymaliśmy od naszych kolegów z innych przedszkoli w Polsce. Poczytamy również listy, które od nich otrzymaliśmy. Poznamy pojęcie przewodnik turystyczny. Utrwalimy symbole narodowe oraz słowa i melodię hymnu. Będziemy kształtować postawę patriotyczną i miłość oraz szacunek do ojczyzny.PONADTO:

  • 03.04.2018 r. (wtorek)- „W cieniu łopianowego liścia” – przedstawienie teatralne w przedszkolu.
  • 23.04.2018 r. (poniedziałek)- spotkanie z Młodą Filharmonią – „Kontrabas dźwięk z kropką łączy, ale muzyki na tym nie kończy”
  • 24.04.2018 r. (wtorek)- „Przygody Technoludka” – przedstawienie teatralne w przedszkolu godzina 12:00